Polscy siatkarze ruszają do boju z Iranem

Już dzisiaj rozpoczyna się wielkie święto siatkówki czyli  XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Na początek polscy siatkarze zmierzą się  Iranem. Spotkanie zaplanowano na godzinę 20:00. Wcześniej Argentyna zmierzy się z Serbią.  

Od meczu z Iranem (godz. 20) Biało-Czerwoni rozpoczną dziś zmagania w Krakowie, a w kolejnych dniach Memoriału Wagnera zmierzą się z Argentyną (piątek, godz. 20) i Serbią (sobota, godz. 18.30). Trener Nikola Grbić, podobnie jak cztery lata temu tuż przed zwycięskim mundialem Vital Heynen, zabrał na ten turniej tę samą czternastkę, która za nieco ponad tydzień rozpocznie walkę o obronę tytułu z Turynu.

Iran to przeciwnik, z którym Polska rywalizuje w tym roku najczęściej, bowiem w Tauron Arenie reprezentacje spotkają się już po raz trzeci. W czerwcu oraz lipcu Polacy grali w Lidze Narodów, którą zakończyli na trzecim miejscu. W drodze do brązowego medalu Polska zmierzyła się z Iranem zarówno w fazie grupowej (nasi siatkarze przegrali 2:3), jak i fazie pucharowej („Biało-Czerwoni” wygrali w ćwierćfinale 3:2). 

W turnieju rywalizować będą cztery zespoły: Polska, Iran, Argentyna oraz Serbia. Każda drużyna zmierzy się ze sobą, łącznie rozegranych zostanie sześć spotkań. W zeszłym roku po tytuł sięgnęli Biało-Czerwoni, jednak rywale byli zdecydowanie z niższej półki. Dla polskich siatkarzy, a także ich rywali będzie to ostatni sprawdzian formy przed mistrzostwa świata, które rozpoczną się 26 sierpnia w: Gliwicach, Katowicach i Lublanie.

W drugim dniu rywalem Polaków będzie Argentyna. To spotkanie również odbędzie się o godzinie 20:00. W piątek jako pierwsi rywalizować będą Irańczycy i Serbowie.

Tak prezentuje się szczegółowy terminarz meczów Memoriału Huberta Jerzego Wagnera 2022:

Czwartek, 18 sierpnia: Argentyna – Serbia (godz. 17.30), Polska – Iran (godz. 20).

Piątek, 19 sierpnia: Iran – Serbia (godz. 17.30), Polska – Argentyna (godz. 20).

Sobota, 20 sierpnia: Argentyna – Iran (godz. 16), Polska – Serbia (godz. 18.30).

(JS)

 

Najnowsze

Co w Krakowie