Polscy siatkarze w finale Mistrzostw Świata

Reprezentacja Polski awansowała do finału MŚ siatkarzy. W dzisiejszym półfinale  Polska pokonała Brazylię 3:1. Polscy siatkarze przegrali pierwszego seta ale potem wygrali dwa kolejne. Czwarta partia zakończyła się zwycięstwem siatkarzy z Brazylii i spotkanie rozstrzygnął tie-break, w którym szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili gospodarze. 11 września Polacy zagrają po raz trzeci z rzędu w wielkim finale ze zwycięzcą meczu Włochy-Słowenia o tytuł mistrza świata.

Finał Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn zostanie rozegrany w katowickim Spodku w niedzielę o godz. 21.00. Trzy godziny wcześniej w tym samym miejscu zmierzą się drużyny walczące o trzecie miejsce

Podopieczni Nikoli Grbicia turniej rozpoczęli 26 sierpnia od spotkania z Bułgarią. Dwa dni później zagrali z Meksykiem, a 30 sierpnia mierzyli się ze Stanami Zjednoczonymi. Polacy wygrali wszystkie mecze w tej fazie rozgrywek, jednego seta stracili tylko z USA.

Z kompletem zwycięstw wygrali Grupę C (9 pkt). Drugie miejsce zajęła reprezentacja Stanów Zjednoczonych (6), trzecie Meksyk (2 pkt), a ostatnie Bułgaria (1 pkt).

Z każdej z sześciu grup do 1/8 finału awansowały po dwa czołowe zespoły oraz cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc.

W ćwierćfinale reprezentacja Polski tak jak w fazie grupowej zmierzyła się z Amerykanami. Polacy wygrali w Gliwicach z USA 3:2 (25:20, 27:25, 21:25, 22:25, 15:12) i awansowali do półfinału mistrzostw świata.

Turniej dobiegnie końca 11 września – tego dnia odbędą się mecz o trzecie miejsce oraz finał. Mistrzowskiego tytułu bronią Polacy, którzy w finale w 2018 roku ograli w trzech setach Brazylię. Biało-Czerwoni byli mistrzami świata także w 1974 i 2014 roku.