Polska 2050 Szymona Hołowni chce mieć klub w Radzie Miasta Krakowa

Musisz przeczytać

Polska 2050 ma już swoje koło w Sejmie. Wystarczyło do tego przejście pod skrzydła Szymona Hołowni trzech posłanek. W Radzie Miasta Krakowa też wystarczy trójka radnych, by mieć własny klub. Czy taki wkrótce powstanie? Kto tam może przejść?

Na razie do Polski 2050 przystąpił Rafał Komarewicz, wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa i szef prezydenckiego klubu Przyjazny Kraków. – Chcielibyśmy mieć klub w Radzie Miasta, ale w tej chwili nie jest to nasz priorytet. Rozmawiamy z różnymi radnymi – przyznaje Maciej Pikor, lider ugrupowania Szymona Hołowni w Małopolsce. Ale też zaznacza, że wszystkie rozmowy są na razie na wstępnym etapie. I daje do zrozumienia, że w pierwszej kolejności Polska 2050 chciałaby pozyskać osoby niezwiązane z partiami politycznymi

– Najpierw chcemy zaproponować nasz program dla Krakowa – podkreśla Maciej Pikor. Przedstawienie propozycji Polski 2050 dla stolicy Małopolski planowane jest na wiosnę. A potem będzie czas na pozyskiwanie radnych.

Ale do stworzenia własnego klubu nie wystarczy przejęcie przez Polskę 2050 jeszcze dwójki radnych. Rafał Komarewicz jest przecież szefem prezydenckiego klubu i musiałby go zostawić, by szyld ugrupowania Szymona Hołowni zaistniał w radzie.

Kto jeszcze mógłby zasilić szeregi Polski 2050. Gdyby brać pod uwagę stwierdzenie Macieja Pikora, że chodzi o radnych bezpartyjnych, to takich radnych trzeba by szukać w klubach Przyjazny Kraków oraz Kraków dla Mieszkańców Łukasza Gibały. Biorąc pod uwagę, że Łukasz Gibała i Rafał Komarewicz stoją dziś po przeciwnej stronie barykady (jeden krytykuje prezydenta, drugi go popiera), trudno spodziewać się teraz wielkiej przyjaźni. Za to być może udałoby się wyciągnąć kogoś jeszcze z Przyjaznego Krakowa… Tymczasem Łukasz Wantuch właśnie z Przyjaznego Krakowa komentując powstanie sejmowego koła Polski 2050 sugeruje, że ugrupowanie Szymona Hołowni może przyciągnąć radnych Nowoczesnej. Najmniej prawdopodobne jest przejęcie kogoś z PiS, choć kto wie…

(GEG)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca