Polska pokonała Holandię w walce o trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej!

Musisz przeczytać

Reprezentacja Polskiej Policji w Piłce Nożnej Kobiet zdobyła trzecie miejsce na 40. Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej Halowej w Holandii. W decydującym meczu nasze policjantki pokonały broniące tytułu Holenderki. Udział w wielkim sukcesie policjantek – piłkarek miał dwie krakowskie funkcjonariuszki – st. sierż. Weronika Żak i st. sierż Patrycja Doroż.

Reprezentacja Polskiej Policji w Piłce Nożnej Kobiet w dniach 21-25 listopada 2022 roku wzięła udział w jubileuszowych 40. Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej Halowej w Holandii. Zawody rozgrywane były w 4 kategoriach: kobiet, mężczyzn, 35+, 45+. W swojej kategorii polskie policjantki po zaciekłej rywalizacji zdobyły 3 miejsce. „Uplasowanie się na tak wysokiej pozycji przez naszą reprezentację kobiet jest największym sukcesem w historii rozgrywek halowych, za co należą się szczególne brawa i podziękowania” – podkreśla Komenda Główna Policji.

Rozgrywki grupowe rozpoczęły się 22 listopada. Reprezentacja Polski trafiła do silnej grupy B, w której rywalizowała z reprezentacjami: Francji, Holandii, Norwegii, Czech, Włoch i Portugalii.
Wyniki fazy grupowej:
Polska – Portugalia 6:0 ( Mazur x 2, Kościecha, Wawer, Gruszka, Żak);
Polska – Włochy 2:0 (Wawer, Żak);
Polska – Holandia 1:0 (Wawer);
Polska – Francja 3:0 ( Mazur, Kościecha, Żak);
Polska – Holandia 1:0 ( Kudyba);
Polska – Norwegia 4:0 (Kościecha x2, Jóskowska, Żak);
Polska – Czechy 0:1;
Polska – 1 Żandarmeria Francuska 0:1.

W fazie grupowej policjantki z Polski po 5 zwycięstwach, dwóch porażkach i jednym remisie zdobyły 16 punktów i uplasowały się na 4 miejscu w grupie B. Taki wynik dał drużynie awans do ćwierćfinału, w którym przyszło zmierzyć się z 2.Reprezentacją Żandarmerii Francuskiej, która wygrała rywalizację w grupie A. 23 listopada odbyła się faza pucharowa, w której Reprezentacja Polski po zaciętym meczu z Żandarmerią Francuską 1:1 wygrała w rzutach karnych 3:2.

W półfinale policjantki z Polski trafiły ponownie na 1. Reprezentację Żandarmerii Francuskiej, z którą rywalizowały w grupie B. Regulaminowy czas gry nie wyłonił zwycięzcy pojedynku i znów były potrzebne rzuty karne, w których tym razem polskie policjantki musiały uznać wyższość przeciwniczek przegrywając 4:5.

W meczu o 3 miejsce reprezentantki Polski zagrały z ubiegłorocznymi Mistrzyniami Świata Holenderkami. Polki po niezwykle zaciętym meczu pełnym walki i zwrotów akcji pokonały reprezentację Policji holenderskiej 1:0, zdobywając 3 miejsce w Halowych Mistrzostwach Świata. Zajęcie 3 miejsca przez Reprezentację Polskiej Policji w Piłce Nożnej Kobiet jest największym sukcesem w historii rozgrywek halowych.

Tak w piłkę grają nasze policjantki

Tak w piłkę grają nasze policjantki

(fot. policja.pl)

Skład brązowych medalistek: asp. Katarzyna Borowiec z KWP w Łodzi, mł. asp. Malwina Mazur z KSP, st. post. Karolina Gruszka z KSP, st. sierż Paulina Magulska z KWP w Gdańsku, st. sierż Natalia Jóskowska z KWP w Gdańsku, st. post. Wiktoria Kudyba z KWP we Wrocławiu, sierż. Justyna Walter, sierż. Klaudia Wawer z KWP w Gorzowie Wielkopolskim, st. sierż Marta Zielińska z KWP w Poznaniu, st. sierż. Weronika Żak z KWP w Krakowie, st. sierż Patrycja Doroż z KWP w Krakowie.
Sztab Reprezentacji: Andrzej Kuczyński BKS KGP, podkom. Rafał Gnap z KWP w Szczecinie, st. asp. Izabela Zdonek z KWP w Łodzi.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca