Memoriał Huberta Wagnera. Po drugiej turze spotkań już wszystko jasne

Można już powiedzieć, że tegoroczny Memoriał Huberta Wagnera przeszedł do historii. Wystarczyły dwa spotkania, by polscy siatkarze zapewnili sobie zwycięstwo w całym turnieju. W czwartek pokonali Iran, w piątek – Argentynę. Bez straty seta.

Piątkowy mecz z Argentyną nie rozpoczął się dobrze dla naszej reprezentacji. Praktycznie przez całą pierwszą partię Argentyńczycy mieli kilka punktów przewagi. Końcówka należała jednak do Polaków i to oni cieszyli się ze zdobycia pierwszego seta – wygrali go 25 do 22. Początek drugiego seta również nie był najlepszy dla naszych siatkarzy, ale już w jego połowie zaczynali przeważać. I do końca nie stracili przewagi. Wynik taki sam jak w drugim secie – 25 do 22. Trzeci set z kolei rozpoczęliśmy od przewagi, ale to Argentyńczycy co jakiś czas doskakiwali do równowagi. W połowie seta polscy siatkarze wypracowali sobie kilkupunktową przewagę stale ją zwiększali. Już bez większych problemów zdobyli w trzeciej partii 25 punktów, gdy Argentyńczycy – tylko 18. Całe spotkanie Polacy wygrali 3:0.

Już po pierwszym dniu turnieju Polska była liderem. Druga Argentyna też miała trzy punkty, ale jednego straconego seta. Po drugim dniu Argentyńczycy nie zwiększyli swojego dorobku, zaś Polacy dołożyli 3 punkty i 3 wygrane sety. Zostali samodzielnymi liderami tabeli turnieju i bez względu na wyniki sobotnich spotkań już nie oddadzą pierwszego miejsca. To oznacza, że wygrali tegoroczną edycję memoriału Huberta Wagnera.

W sobotę, 20 sierpnia 2022, odbędą się ostatnie spotkania:
Argentyna – Iran (godz. 16),
Polska – Serbia (godz. 18.30).

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie