Polska wygrywa z Portugalią, Włochami i Francją! Na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej!

Emocjonujecie się Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w Katarze? Wierzycie w sukces polskiej reprezentacji? Chyba lepiej kibcować innej naszej drużynie, która świetnie radzi sobie na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej… Służb Mundurowych. To drużyna kobiet, w której są dwie policjantki z Krakowa!

Reprezentacja Polskiej Policji w Piłce Nożnej Kobiet w dniach 21 – 25 listopada br. walczy w rozgrywanych w Holandii Mistrzostwach Świata Służb Mundurowych. Idzie jej znakomicie. Polskie piłkarki – policjantki mają już za sobą m.in. wygrane pojedynki z drużyną Portugali (6:0), Włoch (2:0), Francji (3:0) oraz remisy z reprezentacją Holandii. Dzisiaj w ćwierćfinałach Polki pokonały w rzutach karnych drużynę Francji (3:2) i awansowały tym samym do meczów półfinałowych.

W skład 11-osobowej reprezentacji wchodzą dwie krakowskie policjantki. St. sierż. Patrycja Doroż pełni na co dzień służbę w Wydziale Ruchu Drogowego krakowskiej komendy miejskiej Policji. Sierż. Weronika Żak kest funkcjonariuszką VII Komisariatu Policji. Patrycja Doroż od 3 lat wchodzi w skład Reprezentacji Polskiej Policji w Piłce Nożnej Kobiet, natomiast Weronika Żak dołączyła do drużyny rok temu. Patrycja jest bramkarką, a Weronika zawodniczką z pola (strzeliła gole w meczu z Francją). Krakowskie piłkarki zgodnie przyznają, że służba w Policji i piłka nożna to ich życie i dwie wielkie pasje. Choć nie zawsze łatwo im pogodzić pracę ze sportem, to bycie częścią reprezentacji jest dla nich zarówno wyzwaniem, jak również źródłem dumy i satysfakcji.

Zmagania policyjnych piłkarek można śledzić online na stronie: https://www.facebook.com/footballfutsalfemininegendarmerie.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie