Półtoraroczne dziecko przestało oddychać. Błyskawiczna akcja służb

Zareagowali błyskawicznie i wszystko dobrze się skończyło. Służby pomogły w ratowaniu małego dziecka w jednym z krakowskich domów.

We wtorkowe popołudnie wpłynęło zgłoszenie o nagłym zatrzymaniu krążenia u dziecka znajdującego się w jednym z domów przy ul. Zbydniowickiej w Krakowie.

– Z uwagi na brak wolnych w pobliżu naziemnych Zespołów Ratownictwa Medycznego, w locie HEMS skierowano śmigłowiec Lotnicze Pogotowie Ratunkowe „Ratownik 6” z podkrakowskiego Kokotowa, zaalarmowano druhów OSP KSRG Zbydniowice oraz zadysponowano zastęp JRG 6 Kraków – podaje portal Kraków 112.

Pierwsi na miejscu pojawili się ochotnicy ze Zbydniowic, którzy po zlokalizowaniu miejsca zgłoszenia, zastali oddychające już półtoraroczne dziecko. Strażacy sprawdzili funkcje życiowe i monitorowali do czasu przybycia ZRM.

– Po przybyciu śmigłowca, dziecko zostało przebadane przez załogę i podjęto decyzję o przetransportowaniu go do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przez naziemny ZRM Krakowskie Pogotowie Ratunkowe w celu wykonania dalszych badań – informuje Kraków 112.

Najnowsze

Co w Krakowie