Poruszająca historia z Krakowa. 90-latka straciła dostęp do wody przez Trasę Łagiewnicką

„Gazeta Wyborcza” opublikowała wzruszającą historią pani Janiny, która przez budowę Trasy Łagiewnickiej nie ma dostępu do wody. Jest reakcja Wodociągów Miasta Krakowa.

„Pani Janina z Krakowa czerpała wodę ze zdroju wodociągowego od 40 lat. Podczas budowy Trasy Łagiewnickiej zdrój jednak usunięto. Od stycznia rodzina dowozi 90-letniej kobiecie wodę w butelkach” – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

90-letnia kobieta mieszka sama w drewnianym domu przy ul. Zbrojarzy, który nigdy nie był podłączony do miejskiej sieci wodociągowej. Kobieta korzystała ze zdroju przy ul. Turonia, w którym nie ma już wody, odkąd okolica zamieniła się w plac budowy Trasy Łagiewnickiej.

– Od prawie trzech miesięcy siostra jest zdana na naszą pomoc. Proszę naszą cioteczną wnuczkę i ona zawozi Janince wodę w butelkach lub 5-litrowych baniakach – powiedziała dziennikarzom siostra pani Janiny.

Jest już reakcja miejskiej spółki odpowiedzialnej za dostarczanie wody mieszkańcom. „Wodociągi Miasta Krakowa, poruszone trudną sytuacją 90-letniej mieszkanki miasta, będą jej pomagać dowożąc wodę beczkowozem” – informuje magistrat. – „Mieszkanka posesji przy ulicy Zbrojarzy nie była odbiorcą usług krakowskiej spółki i nigdy też nie wystąpiła z wnioskiem o przyłączenie do miejskiej sieci wodociągowej. Mieszkańcy budynków przy tej ulicy zaopatrywali się w wodę ze zdroju ulicznego zlokalizowanego przy ul. Turonia 16. Został on zlikwidowany w związku z budową Trasy Łagiewnickiej. 90-letnia mieszkanka Krakowa utraciła więc dotychczasową możliwość czerpania wody. Wodociągi Krakowa, poruszone trudną sytuacją kobiety, postanowiły dowozić jej wodę beczkowozem” – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta.

(ko)

Najnowsze

Co w Krakowie