Poruszający wpis krakowskiego szpitala: „Zmarł lekarz tysiąca małych serc”

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie poinformował w niedzielę (30 października 2022 r.) o śmierci dr n. med. Zbigniewa Kordona uznawanego za jednego z najlepszych diagnostów wśród kardiologów dziecięcych.

– Z głębokim żalem informujemy, że w dniu dzisiejszym nasi Pacjenci, nasi Pracownicy, nasz Szpital – wszyscy odnieśliśmy ogromną stratę. Zmarł wybitny specjalista kardiologii dziecięcej dr n. med. Zbigniew Kordon – lekarz tysięcy małych serc, ceniony wysoce w Polsce i na świecie – poinformował  Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie.

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu dzisiejszym nasi Pacjenci, nasi Pracownicy, nasz Szpital – wszyscy odnieśliśmy…

Posted by Uniwersytecki Szpital Dziecięcy on Sunday, October 30, 2022

Dr Zbigniew Kordon uznawany był za jednego z najlepszych diagnostów wśród kardiologów dziecięcych. Rodzice dzieci z wrodzonymi wadami serca doceniali jego  ogromne doświadczenie doktora i życzliwe podejście do małego pacjenta

 – W imieniu wszystkich pracowników Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie składamy rodzinie i przyjaciołom Pana Doktora wyrazy głębokiego współczucia oraz przekazujemy słowa otuchy i wsparcia…”Nie umiera ten, kto pozostaje w sercach innych” – doktor Kordon będzie jeszcze z nami długo poprzez wszystkie serduszka, które wyleczył – czytamy na stronie szpitala.

Dr Kordona żegnają również pacjenci – Odszedł wspaniały lekarz, który prowadził mnie przez 18 lat. Dzięki niemu mogę żyć, funkcjonować. Panie doktorze na zawsze w pamięci! Zawsze mówił, że wszystko jest ok… – czytamy na FB szpitala.

 

Najnowsze

Co w Krakowie