Poseł Miszalski przed siedzibą małopolskiej policji: „Tak działa represyjne państwo policyjne”

Czy naprawdę chcemy państwa o charakterze orwellowskim, które funduje nam obecny obóz władzy, a Konfederacja pod przewodnictwem Bosaka mu wtóruje? – rozpoczął konferencję prasową poseł Aleksander Miszalski, przewodniczący PO w Krakowie, przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. – To, co spotkało Panią Joannę ze strony policji, to skandal i pokazuje, jak działa represyjne państwo policyjne – dodał.

W czwartek tuż przed godziną 10:00 posłowie Aleksander Miszalski i Marek Sowa zorganizowali konferencję prasową dotyczącą działań policji wobec Pani Joanny, która po zażyciu tabletek poronnych trafiła do szpitala.

fot. KRKnews.pl

Poseł Aleksander Miszalski podczas czwartkowej konferencji wyraźnie mówił o konieczności interwencji u Komendanta Wojewódzkiego (ten akurat pojechał w tym czasie na Święto Policji do Nowego Sącza). – Nie może być tak, że policja podporządkowuje się dyktatowi swoich zwierzchników i wykonuje nawet skrajnie bezprawne czynności – powiedział Miszalski. Marek Sowa podkreślał, że policja bardzo się zmieniła po objęciu władzy przez PiS. – Sam wielokrotnie współpracowałem z tą formacją i wiem, że to nie wina poszczególnych policjantów, ale tych, którzy wydają rozkazy i ustanawiają prawo – powiedział Sowa.

Przypomnijmy. Sprawę ujawniła Renata Kijowska z TVN. Pani Joanna trafiła do szpitala po zażyciu tabletek poronnych. W szpitalu natychmiast zjawili się policjanci, którzy według słów poszkodowanej zabrali jej telefon i laptop oraz utrudniali pracę lekarzom. Pani Joannie nie zapewniono poszanowania godności i prywatności podczas badania. – Policjantki kazały mi się rozebrać i robić przysiady – powiedziała kobieta w reportażu. Pełnomocniczka Pani Joanny, Kamila Ferenc, podkreśliła, że klientka została potraktowana gorzej niż osoby, które trafiają na oddział z podejrzeniem popełnienia przestępstwa lub już mające postawione zarzuty. – W takich przypadkach to lekarz podejmuje decyzję, czy stan psychiczny i fizyczny osoby pozwala na przeprowadzenie jakichkolwiek czynności – powiedziała na antenie TVN prawniczka. Dodała również, że w przypadku jej klientki policja nie miała żadnych podstaw, żeby tak zadziałać. – Przeprowadzone czynności były bezprawne, nieproporcjonalne i przekraczały uprawnienia – dodała.

Zażyła tabletkę poronną. W szpitalu zjawiła się policja. Krakowska policja wydała oświadczenie

 

Podczas konferencji żaden przedstawiciel policji nie pojawił się przed dziennikarzami. Posłowie Miszalski i Sowa zostali skierowani ze swoimi pytaniami do biura przepustek KWP.

fot. KRKnews.pl

– Między innymi pytamy, czy w stosunku do podejmujących interwencję funkcjonariuszy zostały wyciągnięte konsekwencje, czy sprawa była wyjaśniana w KWP, oraz czy to są standardy działania policji – powiedział Miszalski.

Redakcja Krknews.pl

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zlewu?

6 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie