Był ustami Beaty Szydło, teraz będzie tłumaczył słowa Jarosława Kaczyńskiego

Musisz przeczytać

Rafał Bochenek został rzecznikiem Prawa i Sprawiedliwości. Obecny poseł z zachodniej Małopolski był już kiedyś rzecznikiem rządu Beaty Szydło, a także przewodniczącym małopolskiego sejmiku.

Oficjalnie powodem zmiany na stanowisku rzecznika partii rządzącej jest rezygnacja dotychczasowego rzecznika Radosława Fogla. A ta ma wynikać z objęcie przez niego przewodzenia jednej z sejmowych komisji. W tle sa jednak wewnętrzne tarcia w partii rządzącej. Nie jest żadną tajemnicą, że Rafał Bochenek jest człowiekiem byłej premier Beaty szydło. To dzięki jej wsparciu został najpierw przewodniczącym małopolskiego sejmiku, a w ostatnich wyborach parlamentarnych zajął pierwsze miejsce na liście PiS w okręgu Beaty Szydło, kiedy była premier była już europosłanką. Na ubiegłorocznym weselu posła jednym z gości była właśnie Beata Szydło.

Rafał Bochenek zaczynał swoją karierę jako prezenter pogody w TVP Kraków. Pracował też jako konferansjer. W latach 2006-2014 był radnym Wieliczki, później radnym powiatu wielickiego. Wyborcy PiS z całej Polski poznali go bardziej, kiedy prowadził konwencje wyborcze tej partii, zwłaszcza tą w Krakowie, na której Andrzej Duda został po raz pierwszy ogłoszony kandydatem na prezydenta RP. To Rafał Bochenek był później głównym prowadzącym spotkania wyborcze Andrzeja Dudy.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca