Poseł z Krakowa zsypał pytaniami wszystkie sanepidy w Polsce

Konrad Berkowicz, poseł Konfederacji wysłał do wszystkich sanepidów w Polsce zestaw 560 pytań. Zbierał je od wyborców w ramach akcji „Zapytaj Sanepid”. Poseł z Krakowa oczekuje teraz odpowiedzi od każdego sanepidu. Daje im na to dwa tygodnie.

– Dzisiaj opowiemy Państwu, jak mamy zamiar walczyć z sanepidami, które niezgodnie z prawem nękają przedsiębiorców, którzy otwierają swoje biznesy – mówił poseł Konrad Berkowicz podczas konferencji prasowej. Poseł z Krakowa zaprezentował pudełka z pytaniami, które rozesłał do sanepidów w całym kraju.

Kongres Polskiego Biznesu ogłosił początek akcji „Zapytaj Sanepid”, w ramach której internauci mogli przesłać pytania do sanepidów w ramach dostępu do informacji publicznej i tym samym zająć urzędników czymś mniej szkodliwym od gnębienia przedsiębiorców – opowiadał Konrad Berkowicz. – Urzędy zignorowały te zapytania, co stanowi złamanie prawa o dostępie do informacji publicznej, jednak wiele z tych osób nie ma wystarczających środków, aby pociągnąć odpowiednich urzędników do odpowiedzialności. Dlatego zdecydowaliśmy się na zebranie ponad 560 pytań od internautów i przesłanie ich w formie pisemnej interwencji poselskiej do wszystkich 340 placówek sanepidu w Polsce – tłumaczył poseł z Krakowa.

Urzędy powinny odpowiedzieć w ustawowym terminie, czyli w ciągu 14 dni. – W innym wypadku będziemy pociągać je do odpowiedzialności – ostrzegał poseł Konfederacji.
Kiedyś otwartych restauracji było mnóstwo i kontrole zdarzały się raz na kilka lat. Teraz otwartych jest tylko kilkadziesiąt restauracji w całej Polsce, więc sanepid ma trochę więcej czasu, żeby gnębić przedsiębiorców i temu chcemy położyć kres – dodał Konrad Berkowicz. Według niego sanepid jest obecnie największym gnębicielem polskich przedsiębiorców.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie