Posłowie KO pytają: „Dlaczego nie ma pieniędzy na wały w Łapanowie, a znalazły się na wał Sasina”

Posłowie Koalicji Obywatelskiej Aleksander Miszalski i Marek Sowa interweniowali dzisiaj w siedzibie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w sprawie inwestycji przeciwpowodziowych w Małopolsce. Posłowie twierdzą, że te inwestycje zostały zaniedbane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Przedstawiciele opozycji czekają na odpowiedź, bo na miejscu nie udzielono im informacji.

Prezydent Andrzej Duda był na podtopionych terenach w Małopolsce. – To dobrze, że chodzą w gumiakach po wałach, że widzą to zagrożenia, ale to nie wystarczy, to źle że nic nie robią – mówił przed siedzibą Wód Polskich poseł Marek Sowa, były marszałek małopolski. Jak podkreślił, program inwestycji został przygotowany kilka lat temu, ale po roku 2018 został on praktycznie wstrzymany. – Dlatego chcieliśmy się dowiedzieć, co zrobiono przez ostatnie lata w zakresie poprawy bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w Małopolsce – powiedział poseł Sowa.

Posłowie oczekują informacji, co Wody Polskie zrobiły przez ostatnie 30 miesięcy. – Zapytaliśmy Wody Polskie, w jaki sposób realizują swoją misję od stycznia 2018. Interesuje nas wykaz inwestycji realizowanych w tym okresie. Wierzmy, że tych inwestycji jest więcej niż samochodów zakupionych przez Wody Polskie – mówił z kolei poseł Aleksander Miszalski. – Jedyny zakup inwestycyjny Wód Polskich to był słynny zakup 200 hyundai za 17 milionów złotych – dodał poseł Sowa.

Interwencja w Wodach Polskich

NA ŻYWO: Interwencja Aleksander Miszalski – Poseł na Sejm RP i Marek Sowa Poseł na Sejm RP w Wodach Polskich m.in. ws. działań przeciwpowodziowych:

Posted by Platforma Obywatelska – Małopolska on Wednesday, June 24, 2020

„Andrzej Duda ostatnio mówił, że nie mają 15 mln zł na budowę wałów w Łapanowie. A 70 mln zł na wał Sasina z kartami wyborczymi znaleźli bez problemu. Razem z posłem Markiem Sową interweniowaliśmy dzisiaj w siedzibie PGW Wody Polskie w Krakowie między innymi w w sprawie niewystarczających zabezpieczeń przeciwpowodziowych w Małopolsce. Oczekujemy na konkrety: jakie działania były podejmowane i jakie inwestycje zrealizowały Wody Polskie”- napisał na Facebooku po konferencji prasowej poseł Miszalski.

GS

Najnowsze

Co w Krakowie