Posłowie z Małopolski i Krakowa, którzy nie poparli ustawy o ochronie zwierząt [lista]

Wśród posłów, którzy zagłosowali przeciwko ustawie o ochronie zwierząt, zakazującej hodowli zwierząt futerkowych i uboju rytualnego, głosowało 75 posłów. Dodatkowo 18 wstrzymało się od głosu, a 11 nie głosowało wcale. W tej grupie są także przedstawiciele Małopolski i Krakowa. Mamy listę.

W nocy z czwartku na piątek (17/18 września) Sejm przyjął nową ustawę o ochronie zwierząt. Największe emocje i kontrowersje budził zapis o zakazie hodowli zwierząt futerkowych. To dlatego nawet część posłów PiS głosowała przeciwko tej ustawie, co jest przyczyną kryzysu w obozie Zjednoczonej Prawicy.

Mamy listę posłów z Krakowa i Małopolski, którzy byli przeciwko ustawie o ochronie zwierząt. I być może ci z PiS przyczynią się do rozpadu koalicji rządowej (o ile kryzysu nie uda się zażegnać). A władze PiS zapowiadają wyciągnięcie konsekwencje wobec ustawy, którą całym sercem popierał Jarosław Kaczyński. A przeciwko niemu był m.in. lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro, a szef Porozumienia Jarosław Gowin wstrzymał się od głosu. Przeciwko ustawie głosował też minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Którzy posłowie z Małopolski nie poparli ustawy o ochronie zwierząt?

Głosowali przeciw:
Norbert Kaczmarczyk, PiS
Jacek Osuch, PiS
Piotr Sak, PiS
Edward Siarka, PiS
Konrad Berkowicz, Konfederacja
Władysław Kosiniak-Kamysz, PSL-Kukiz 15
Urszula Nowogórska, PSL-Kukiz 15

Wstrzymali się od głosu:
Stanisław Bukowiec, PiS
Jarosław Gowin, PiS
Andrzej Gut-Mostowy, PiS

Nie głosowali:
Małgorzata Wasserman, PiS

(GEG)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie