Postprocesory NX CAM od CAMdivision

Musisz przeczytać

Aplikacje tłumaczące ścieżki narzędzia na program dopasowany do danej maszyny CNC gwarantują elastyczność w realizacji zadań produkcyjnych. Są znane pod nazwą postprocesory i tworzone przez firmę CAMdivision. Oferowane aplikacje umożliwiają przeprowadzenie realistycznej symulacji obróbki na rzeczywistej obrabiarce CNC, co sprzyja automatyzacji i optymalizacji produkcji. Są w pełni kompatybilne z wirtualnymi maszynami, dzięki czemu umożliwiają sprawdzenie poszczególnych ruchów oraz cykli.

O postprocesorach NX CAM

Specjalistyczne aplikacje mają nieograniczone funkcjonalności i możliwości w zakresie dokonywania szybkich zmian parametrów w procesach produkcyjnych. Postprocesory NX CAM powstają przy współpracy z producentami maszyn CNC, z myślą o indywidualnych potrzebach klientów. Są tworzone w modułach NX Machine Tool Builder oraz NX PostConfigurator. Postprocesory NX CAM napisane przez CAMdivision można wykorzystać zarówno do najnowszych, jak i starszych sterowań. Spośród najpopularniejszych warto wymienić Fadal, FANUC, HAAS czy Heidenhain.

Zalety skorzystania z usług firmy CAMdivision

  • Dokumentacja technologiczna – każdy użytkownik posiada dostęp do uproszczonej lub rozbudowanej listy narzędzi. Dzięki temu może zapoznać się ze szczegółami poszczególnych operacji oraz sprawować kontrolę nad procesem produkcyjnym.
  • Protokół odbioru – indywidualne postprocesory NX CAM są tworzone dla konkretnego zestawu i poddawane szczegółowym testom. Obróbka detalu testowego uwzględnia dynamikę ruchów maszyny CNC. Po wdrożeniu postprocesora dostawca i klient podpisuje protokół odbioru.
  • Szybka aktualizacja aplikacji – użytkownicy mają zapewniony dostęp do kolejnych wydań NX CAM. W ramach upgrade’u mogą korzystać z nowych oraz wyjątkowo przydatnych funkcji.
  • Panel wsparcia technicznego (w języku polskim i angielskim) – znacznie ułatwia komunikację ze specjalistami z CAMdivision. Klient może skorzystać z bezpośredniej pomocy po zalogowaniu się do serwisu.

CAMdivison – Platinum Siemens Partner & FY 2022

Firma CAMdivision posiada ponad 20-letnie doświadczenie we wdrożeniach autorskich aplikacji. Twórca i dostawca nowoczesnych rozwiązań software specjalizuje się także w definiowaniu indywidualnych postprocesorów NX CAM, które są przygotowywane dla różnego rodzaju maszyn. Specjaliści z CAMdivision zapewniają pełne wsparcie zarówno przed, jak i po wdrożeniu gotowej konfiguracji. Stworzyli specjalny panel serwisu technicznego, dzięki któremu mogą pozostawać w stałym kontakcie z klientem oraz szybciej reagować na zgłaszane zagadnienia. Od wielu lat współpracują z dostawcami i producentami maszyn sterowanych numerycznie.

Podsumowanie

Oferta CAMdivision powstała z myślą o osobach poszukujących kompleksowych rozwiązań dla przedsiębiorstwa. W sprawie wykonania indywidualnego postprocesora warto skontaktować się z przedstawicielami firmy. Można tego dokonać poprzez formularz techniczny, mailowo lub telefonicznie. Szczegóły oferty, bogate portfolio i przykładowe realizacje są dostępne na stronie firmy CAMdivision!

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca