Posypały się mandaty za brak maseczek w autobusach i tramwajach

W dniach 7-9 grudnia strażnicy miejscy wraz z inspektorami MPK sprawdzali, czy pasażerowie podróżujący komunikacją miejską mają na twarzach maseczki. Wyrywkowe kontrole były prowadzone na najbardziej obleganych liniach tramwajowych i autobusowych. Posypały się mandaty. Były też wnioski do sądu o ukaranie osób niestosujących się do obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Jak informuje Straż Miejska, przez ostatnie 3 dni (7-9 grudnia 2021) ujawniono 133 wykroczenia związane z brakiem maseczki w autobusie lub tramwaju komunikacji miejskiej. Nałożono 108 mandatów karnych, pouczono 11 osób, a w 14 przypadkach skierowano sprawy do sądu.

Wyrywkowe kontrole były prowadzone na najbardziej obleganych liniach tramwajowych i autobusowych. Każdorazowo funkcjonariusze przypominali pasażerom o konsekwencjach niestosowania się do przepisów i zaleceń sanitarnych. Takie działania są efektem wielu próśb pasażerów komunikacji miejskiej, którzy w tramwajach i autobusach chcą czuć się bezpiecznie – informuje Straż Miejska. I apeluje o stosowanie się do obowiązujących zasad sanitarnych.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie