Poszerzą Strefę Płatnego Parkowania? Jeszcze tylko dziś mieszkańcy mają głos!

Zarząd Transportu Publicznego planuje poszerzyć Strefę Płatnego Parkowania. Dziś o godz. 18.00 urzędnicy organizują otwarte spotkanie online z mieszkańcami.

– Podczas spotkania przedstawione zostanie podsumowanie dotychczasowych działań oraz uwag zebranych w trakcie konsultacji społecznych. O granicach strefy płatnego parkowania i wysokości opłat obowiązujących w strefie decyduje Rada Miasta Krakowa w formie uchwały – informuje ZTP.

Opłaty miałyby zostać wprowadzone w rejonie Dąbia, Olszy, Ugorka i Wieczystej. Za parkowanie mieszkańcy i przyjezdni mieliby płacić także w kolejnej części Bronowic (granicą miałaby być ulica Armii Krajowej).

W związku z obostrzeniami epidemicznymi, ZTP podjął decyzję o przeprowadzeniu spotkania z mieszkańcami w formule online. Zadawanie pytań i wniosków jest możliwe poprzez wypełnienie formularza, który będzie aktywny do poniedziałku, 31 maja, do godz. 12.00. Link do formularza tutaj.

Z kolei 31 maja w godz. 18.00–19.30 odbędzie się transmisja na stronie „Razem w ruchu” na Facebooku, podsumowująca konsultacje społeczne. Mieszkańcy będą mogli również zadawać pytania – w formie publikacji komentarzy pod transmisją.

ip

Najnowsze

Co w Krakowie