Pożar Archiwum Miejskiego [zdjęcia, video]. Nowe fakty o trwającej wciąż akcji gaśniczej. Czy to było podpalenie?

Musisz przeczytać

Już kilkanaście godzin trwa akcja gaśnicza przy pożarze Archiwum Miejskiego. I nadal nie wiadomo, kiedy uda się zlikwidować zagrożenie. Na miejscu pożaru pojawił się prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Strażacy nie wykluczają, że doszło do podpalenia, gdyż zarzewie ognia pojawiło się w czterech miejscach.

Od sobotniego wieczora trwa walka z pożarem Archiwum Urzędu Miasta Krakowa. Na miejscu pracuje 50 strażaków. Poważnym…

Posted by Kraków PL on Sunday, February 7, 2021

Strażacy próbują znaleźć źródło ognia. Próbują dostać się do środka jednej z hal wycinając otwór w ścianie budynku. Akcję utrudnia duże zadymienie. Prowadzący akcję nie są w stanie powiedzieć, kiedy pożar zostanie całkowicie opanowany. Nadal nie wiadomo też, co było przyczyną pożaru. Strażacy nie wykluczają, że doszło do podpalenia, gdyż zarzewie pojawiło się w czterech miejscach.

Strażacy nadal walczą z pożarem Archiwum UMK. Na miejscu pracuje 17 zastępów (50 strażaków). Problemem jest duże…

Posted by Kraków PL on Sunday, February 7, 2021

Archiwum Miejskie wybudowano zaledwie dwa lata temu. Przewieziono tam dokumenty z dawnego archiwum przy ul. Dobrego Pasterza. Pożar obejmie dwie z trzech hal, ogień nie zagraża przylegającemu do magazynów budynkowi administracyjnemu. Nie ma informacji o poszkodowanych, ale też o wielkości możliwych strat. W Archiwum Miejskim zgromadzono dokumentację akt osobowych, ksiąg meldunkowych, dokumentację związaną z zaświadczeniami o miejscu pracy. Znaczna część tej dokumentacji jest spalona, zalana lub zniszczona, tylko jej część urzędnicy wcześniej zdigitalizowali, ale to i tak nie oznacza, że będzie można ją odtworzyć w całości.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca