Poznaliśmy logo Igrzysk Europejskich. Rozpoczęcie imprezy dokładnie za 365 dni

Dokładnie za rok, 21 czerwca 2023 roku, na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie rozpoczną się Igrzyska Europejskie. Dziś poznaliśmy logo imprezy. W samo południe w Urzędzie Marszałkowskim zaprezentowano logo III Igrzysk Europejskich. 

Na placu Szczepańskim od godz. 12 otwarto wioskę olimpijską. Przygotowano mnóstwo atrakcji i animacji dla mieszkańców, turystów i rodzin z dziećmi. Powstała specjalna strefa relaksu, a najmłodsi mogą wziąć udział w konkursach sprawnościowych, sportowych czy plastycznych, związanych z dyscyplinami przyszłorocznej imprezy.

Po godzinie 20 mieszkańcom zostanie zaprezentowany spot promocyjny Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 oraz zostanie uruchomiony zegar, który zacznie odliczać czas do rozpoczęcia  III Igrzysk Europejskich. 

Igrzyska Europejskiej w Krakowie będą trzecią edycją tej imprezy. Poprzednie odbyły się w Baku (Azarbejdżan 2015) i w Mińsku (Białoruś 2019). III Igrzyska Europejskie – Kraków, Małopolska 2023 będą pierwszymi w kraju należącym do Unii Europejskiej. W Polsce najlepsi sportowcy Starego Kontynentu będą rywalizować w 24 dyscyplinach. Odpowiedzialni za organizację igrzysk przekonują, że będzie to największa impreza sportowa, jaka do tej pory odbyła się w Polsce.

(JS)

Najnowsze

Co w Krakowie