Pozwolenia i ostre wymogi dla meleksów na Kazimierzu

Na Kazimierz wjadą tylko takie meleksy, które będą miały identyfikator wydany przez prezydenta miasta. Pojazdy wożące turystów po Kazimierzu będą musiały spełniać określone wymagania – tylko wtedy dostana pozwolenie na wjazd. Tak się stanie, kiedy Kazimierz i Stradom staną się parkiem kulturowym. Projekt uchwały Rady Miasta w tej sprawie jest właśnie konsultowany.

O wymaganiach dla meleksów, które mają wozić turystów po Kazimierzu, była mowa podczas wtorkowego (9 listopada 2021) spotkania konsultacyjnego. Nowe warunki dla prowadzenia działalności w postaci przewozu osób pojazdami z napędem elektrycznym znajdą się w uchwale ustanawiającej Parku Kulturowy Kazimierz ze Stradomiem.

Na Kazimierz będą mogły wjechać tylko meleksy z odpowiednim identyfikatorem. Będzie go wydawał prezydent miasta (w praktyce – jego urzędnicy). Na Kazimierzu będzie maksymalnie 70 meleksów, może ich być jeszcze mniej, bo ostateczna ich liczba zostanie ustalona dopiero po ustanowieniu parku Kulturowego Kazimierz ze Stradomiem.

Firmy prowadzące przewozy meleksami będą dostawały zezwolenia na rok. Możliwe, że miasto ogłosi jeden wspólny konkurs dla obsługi Starego Miasta i Kazimierza.

Meleksy będą musiały spełniać ściśle określone warunki. Taki pojazd nie może być dłuższy niż 4,8, wyższy niż 2,1 m i szerszy niż 1,4 m. Maksymalna liczba miejsc siedzący w pojeździe – 8. Niedozwolone będą przyczepy. Każde miejsce siedzące musi być wyposażone w pasy bezpieczeństwa.

(GEG)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie