Prace w Parku Bednarskiego dopiero w przyszłym roku?

Rewitalizacja Parku Bednarskiego odwleka się w czasie, być może prace ruszą dopiero w przyszłym roku. Ale to nie oznacza, że Zarząd Zieleni Miejskich zrezygnuje z planów dotyczących tego miejsca.

Z planami dotyczącymi rewitalizacji Parku Bednarskiego zapoznali się radni z Komisji Kształtowania Środowiska. Jej członkowie byli w parku z wizją lokalną. Dopytywali się m.in. o zmiany w pierwotnych planach i czy będą dalsze wycinki drzew.

Najważniejsza informacja jest taka, że prace w Parku Bednarskiego być może rozpoczną się dopiero w przyszłym roku. Najwcześniejszy możliwy termin to grudzień tego roku. Rewitalizacja prowadzona będzie etapami, tak aby nie zamykać całego parku na wiele miesięcy. Prawdopodobnie w pierwszym etapie prace realizowane będą w części od Wzgórza Krzemionki, a kończyć się będą na wysokości komisariatu policji. Zakończenie wszystkich robót przewidziano na I kwartał 2023 r.

Radni dostali zapewnienie ze strony zastępcy dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej Jarosława Tabora, iż planowanych wycinek na pewno nie będzie. ZZM podtrzymuje też wprowadzenie zmian, o których informowano w czerwcu tego roku i zapowiada aneksowanie umowy z wykonawcą. Nie będzie więc estrady, części barierek i elementów rzeźbiarskich. Przypomnijmy jednak, że to nie zadowoliło aktywistów Akcji Ratunkowej dla Krakowa, którzy chcieli rezygnacji ze wszystkich barierek i ogrodzeń.

Co przewiduje rewitalizacja Parku Bednarskiego? Planowana jest m.in.: przebudowa ścieżek parkowych, choć w większości pozostaną one w obecnym przebiegu, gdzieniegdzie zostanie zdarty stary asfalt i nałożona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa, tak by dzieci mogły swobodnie jeździć tam rowerkami i hulajnogami. W innych miejscach, nawierzchnia zostanie zmieniona na tzw. makadam, czyli nawierzchnię składającą się z warstw tłucznia kamiennego. W planie rewitalizacji znalazł się także remont ogrodzenia oraz schodów. Pojawi się nowe oświetlenie oraz elementy małej architektury – ławki, kosze, leżaki parkowe, stoły piknikowe, stojaki rowerowe. Odbudowany zostanie „Domek Ogrodnika” z funkcją toalety publicznej, wybudowana zostanie drewniana altana widokowa, a istniejąca altana (glorietta) zostanie wyremontowana.
W miejscu obecnego placu zabaw powstanie przestrzeń do organizacji pikników i targów śniadaniowych, a nowy plac zabaw powstanie zaledwie kilka metrów dalej. Zamiast zakładanej wcześniej stałej sceny będzie wyznaczone miejsce do rozkładania sceny plenerowej np. na pokazy kinowe. Renowację przejdzie też pomnik Wojciecha Bednarskiego.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie