Pracodawcy będą kupować bilety okresowe pracownikom? Rewolucyjny pomysł!

Musisz przeczytać

Radny Łukasz Sęk zaproponował, by przedsiębiorstwa wykupowały bilety okresowe swoim pracownikom. Program promowałby wybieranie komunikacji miejskiej zamiast samochodu. Dodatkowo mogłoby to wspomóc walkę ze smogiem.

– W Warszawie wprowadzono bilety okresowe, do których dopłacają przedsiębiorcy. Działa to jako pakiet socjalny. Firmy dopłacają do prywatnej opieki zdrowotnej, kart sportowych, ale również biletów okresowych na komunikację miejską. W Krakowie jest akcja „Rowerem do pracy” prowadzona przez Urząd Miasta Krakowa. Zachęca pracodawców do promowania pracowników podróżujących do pracy rowerem. Dofinansowanie biletów okresowych przez firmy wpisałoby się w trend promowania komunikacji miejskiej i przemieszczania się transportem publicznym – informuje Łukasz Sęk, radny.

Program mógłby wspomóc walkę ze smogiem, a także zachęcać pracowników do wybierania tramwaju lub autobusu zamiast samochodu. Dodatkowo program mógłby posłużyć firmom do promocji i reklamy. Na kartach biletów okresowych przedsiębiorstwa mogłyby umieścić swoje loga lub grafiki.

– Każda firma może indywidualnie ustalać warunki jakby to miało wyglądać. Myślę, że to zależy od zasobności portfela danego przedsiębiorcy. Dopłata w wysokości 50% ceny biletu byłaby na pewno dla pracowników zachęcająca – podsumowuje Łukasz Sęk, radny.

Teraz sprawie przyjrzą się urzędnicy.

Just.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca