Prezydenci, rektorzy i lekarz uhonorowani przez samorządy

W Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się „Gala Laureatów – Małopolanin Roku i Człowiek Roku”. Takie tytuły przyznaje Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski oraz Federacja Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP. Tym razem honorowano laureatów z ostatnich trzech lat. Wyróżnieni przez samorządy jak zawsze otrzymali dyplomy i… swoje karykatury. Laureaci odebrali je z rąk Kazimierza Barczyka, przewodniczącego Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski oraz prof. Jacka Popiela, rektora UJ.

Gala Laureatów - Małopolanin Roku i Człowiek Roku

Zdjęcie 1 z 9

Z uwagi na trwające dwa lata obostrzenia związane z pandemią COVID-19 uroczystości zaplanowane na 2020 i 2021 rok zostały przesunięte w czasie. Stąd w tym roku uroczystość miała szczególny charakter i podwójną liczbę laureatów. Gala odbyła się 10 maja 2022 roku.

Ludźmi Roku 2019 Federacji Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP zostali: Robert Lewandowski (z uwagi na trwające rozgrywki nie był obecny w Krakowie) i Olga Tokarczuk (odebrała tytuł podczas uroczystości nadawania Honorowego Obywatelstwa Krakowa). W roku 2020 takie same wyróżnienia przyznano prof. Andrzejowi Matyji oraz Pawłowi Borysowi – za działania ochronne i osłonowe podczas pandemii COVID-19.
Tytułami Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski Małopolanin Roku 2019 wyróżnieni zostali byli prezydenci Krakowa prof. Andrzej Gołaś oraz Józef Lassota w 30. rocznicę odrodzenia samorządu terytorialnego, natomiast tytułami Małopolanin Roku 2020 – prof. Wojciech Nowak b. rektor UJ oraz prof. Tadeusz Słomka b. rektor AGH.

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie