Prezydent Majchrowski odwołał swojego zastępcę

Jacek Majchrowski odwołał Bogusława Kośmidera z funkcji wiceprezydenta Krakowa.

Bogusław Kośmider od 2018 roku był III Zastępcą Prezydenta ds. Obsługi Mieszkańców. W urzędzie miasta nadzorował m.in. sprawy związane z mieszkalnictwem oraz obsługą mieszkańców. Sprawował również nadzór nad Zarządem Budynków Komunalnych i Grodzkim Urzędem Pracy.

Dzisiaj Jacek Majchrowski podpisał zarządzenie odwołujące Bogusława Kośmidera z funkcji zastępcy prezydenta Krakowa. Powodem takie decyzji jest uzyskanie przez Kośmidera mandatu radnego Krakowa. Zgodnie z przepisami nie można łączyć mandatu radnego z pracą w urzędzie na kierowniczym stanowisku

W wyborach 7 kwietnia Bogusław Kośmider zdobył 3351 głosów w okregu nr 4 (Łagiewniki – Borek Fałęcki, Swoszowice, Podgórze Duchackie). Startował z list Kolacji Obywatelskiej. 

Bogusław Kośmider, ur. 1959 r. jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Podyplomowego Studium Bankowości i Finansów przy Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Bankowiec, specjalista od finansów, przedsiębiorca. Przewodniczący Rady Miasta Krakowa 2 kadencji (2010-2014-2018), Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa 3 kadencji (1998-2002-2006-2010), a także radny Miasta Krakowa od 1994 roku. Od 2005 roku związany z Platformą Obywatelską RP.

Najnowsze

Co w Krakowie