Prezydent Majchrowski wspiera WOŚP. Oto, co przekazał na licytację

Fragment stali z konstrukcji jednego z ostatnich pięter legendarnego krakowskiego Szkieletora przekazał na charytatywną licytację Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Majchrowski po raz kolejny wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem zdecydował się przekazać fragment jednego z najbardziej charakterystycznych budynków w mieście.

Wieżowiec „Szkieletor” był najdłużej trwającą inwestycją, jego budowa rozpoczęła się w ubiegłym wieku, w roku 1975. Krążyła nawet miejska legenda, że ciąży nad nim klątwa. W 2020 roku budowę ukończono i nosi ona nazwę Unity Center.

– Fragment stali przekazanej na charytatywną aukcję ma stosowny certyfikat autentyczności, a podpisany został przez przedstawicieli biura architektonicznego zajmujące się projektem i przebudową Szkieletora – informuje magistrat.

Stal ze Szkieletora można licytować do 31 stycznia na stronie internetowej Allegro.pl.

Swoje dary na aukcje charytatywne przekazały również krakowskie instytucje kultury. Są wśród nich, między innymi, vouchery na spektakle teatralne, koncerty, obrazy, książki i wiele innych ciekawych pozycji.

„Gramy z głową” – to hasło tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jej finał odbędzie się 31 stycznia. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznych urządzeń w nowoczesnej chirurgii laryngologicznej i wspomogą oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Najnowsze

Co w Krakowie