Protest na ulicach Krakowa [video]. Tym razem młodzież. I Strajk Kobiet

Musisz przeczytać

Od godz. 17 na placu Matejki w Krakowie trwa protest „Spacer dla przyszłości”. Młodzież i Strajk Kobiet domagają się od polskiego rządu zdecydowanych działań w obronie klimatu. Policja blokuje manifestację.

Protest rozpoczął się na placu Matejki i tam utknął. Policja zablokowała manifestację i nie chce puścić pochodu dalej. Uczestnicy manifestacji rozmawiają z policjantami i ustalają dalszy przebieg manifestacji. Chcieliby przejść pod Urząd Wojewódzki, który jest tuż obok placu Matejki. Ale policja blokuje nie tylko ulice, ale i chodniki. Wzywa też protestujących do rozejścia się, z megafonu padają komunikaty, że demonstracja jest nielegalna. W rozmowach uczestniczy negocjator. Relację live prowadzi Strajk Kobiet na swoim Facebooku.

Spacer dla Przyszłości KRAKÓW

Posted by Ogólnopolski Strajk Kobiet – Kraków on Wednesday, December 9, 2020

Manifestacja w Krakowie to sprzeciw wobec veta polskiego rządu, które zablokuje pieniądze m.in. na ochronę klimatu.

Policja spisuje uczestników protestu na placu Matejki. Kilka minut wcześniej policja zgodziła się, by manifestacja mogła przejść na Planty, ale te ustalenia są już nieaktualne.

Po około godzinie manifestujący ruszyli placem Matejki w kierunku Warszawskiej, ale policja przeformowała szyki – funkcjonariusze ustawili się w szeregu i zablokowali możliwość przejścia pochodu dalej. Manifestacja utkwiła na placu Matejki. Protestujący zostali otoczeni.

Relacje prowadził też KOD…

Policyjna blokada i kocioł na młodzieżowym Spacerze dla Przyszłości 9 grudnia #Kraków 2020 Relacja: Krzysztof Nowak #VideoKOD Jeśli nie możesz działać z nami – wspieraj finansowo https://zrzutka.pl/ckved6

Posted by Video-KOD on Wednesday, December 9, 2020

Po 1,5 godzinie manifestacji doszło do przepychanek protestujących z policjantami w cywilu. Mundurowi zabrali do radiowozu kilka osób. Wśród zatrzymanych był poseł poprzedniej kadencji Jerzy Meysztowicz. Relacjonujący wezwali oglądających relację, by zaalarmowali prawników.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca