Protest przeciwko Jędraszewskiemu! Licealiści nie chcą kazania arcybiskupa

Arcybiskup Marek Jędraszewski / fot. wikimedia, Zorro2212

Metropolita krakowski, Marek Jędraszewski po raz kolejny ma problem z wizerunkiem. Tym razem uczniowie, nauczyciele oraz absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu nie chcą, by duchowny odprawił mszę z okazji 100-lecia szkoły. Czy to kolejna kompromitacja Archidiecezji Krakowskiej?

Część pracowników, uczniów oraz absolwentów zapowiada pikietę przeciwko kazaniu Jędraszewskiego. Powodem są wypowiedzi, w których głowa krakowskiego Kościoła broni księży pedofilów. Oburzeni wskazują również, że duchowny z pogardą wyrażał się o osobach LGBT czy dzieciach  poczętych metodą in vitro. 

Swego czasu obecny metropolita krakowski krył abp. Juliusza Paetza,  oskarżonego o molestowanie poznańskich kleryków. Zarzuty pojawiły się w 2002 roku. Do tej pory kontrowersyjny purpurat nie został pociągnięty do odpowiedzialności karnej. W czasie „afery Paetza”  Jędraszewski był biskupem pomocniczym archidiecezji poznańskiej. 

Z kolei niedawno metropolita bronił innego księdza pedofila, George’a Pella.

Będą pikietować

Msza ma się odbyć w sobotę, 18 maja w kościele św. Michała Archanioła. Uczniowie, nauczyciele i absolwenci napisali petycję do dyrekcji. Mają zamiar protestować w dniu, w którym odbędzie się nabożeństwo. 

Metropolita krakowski został wybrany do odprawiania mszy, ponieważ sam jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. 

just.

 

 

Zobacz także