„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Prowadzący puby i restauracje w Krakowie zwolnieni z opłat za koncesje na alkohol

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Przedsiębiorcy prowadzący w Krakowie lokale gastronomiczne (puby, restauracje itp.) zostali zwolnieni z opłat za koncesję na alkohol. Tym , którzy już zapłacili za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych za rok 2021, pieniądze zostaną zwrócone.

W środę, 24 marca 2021 roku Rada Miasta Krakowa przyjęła uchwałę w sprawie zwolnienia i zwrotu części opłaty pobranej od przedsiębiorców za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych za rok 2021. Za rozwiązaniem, które ma ulżyć prowadzącym puby i restauracje, głosowało 36 radnych, tylko 3 wstrzymało się od głosu, nikt nie był przeciwny.

Co to oznacza? Przedsiębiorcy prowadzący gastronomiczną sprzedaż alkoholu na terenie Krakowa będą zwolnieni od opłaty, o której mowa w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Przedsiębiorcom, który dokonali już jednorazowej wpłaty za zezwolenia na gastronomiczną sprzedaż alkoholu, będzie przysługiwał zwrot pobranej od nich kwoty. Zwolnienie nie dotyczy sklepów z alkoholem.

Decyzja radnych była możliwa dzięki nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu Covid-19. Gminy otrzymały możliwość wprowadzenia rozwiązań, które mogą wesprzeć przedsiębiorców w czasie trwającej pandemii. Jednym z takich rozwiązań była rezygnacja z opłaty za koncesję na sprzedaż alkoholu. I właśnie za tym opowiedzieli się krakowscy radni.

(red)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca