Przebudowa kompleksu KS Clepardia. Jest ważna decyzja

Jest decyzja środowiska dla przebudowy kompleksu sportowego KS Clepardia. Powstanie tam kryta pływalnia, przebudowane zostaną baseny otwarte, dobudowana zostanie hala skate parku, będzie też kręgielnia i siłownia. Przebudowane zostaną otwarte baseny. Ale nie tak szybko – przygotowania do tej inwestycji trwają już bardzo długo i nie ma co liczyć, by ruszyła w przyszłym roku.

Tak będzie wyglądać nowa Clepardia

Zdjęcie 1 z 7

(Wizualizacje – ZIS Kraków)

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla przebudowy kompleksu sportowego KS Clepardia została wydana w środę, 14 lipca 2021 roku. Urzędnicy uznali, że dla tej inwestycji nie jest potrzebna ocena oddziaływania na środowisko, bo to kompleks już istniejący, choć zostanie on gruntownie zmieniony. Decyzja określa warunki, na jakich ma być realizowana inwestycja. Do jej rozpoczęcia potrzebne jest jeszcze pozwolenie na budowę, ale decyzja środowiskowa to duży krok w kierunku powstania nowych obiektów. Raczej nie ma co liczyć na to, by w przyszłym roku ruszyła ich budowa.

Zanim zacznie się budowa, dojdzie do rozbiórki istniejących budynków i urządzeń KS Clepardia, w tym budynku z szatniami i usługami położonego wzdłuż ulicy Mackiewicza, budynków technicznych, trybun, boiska do siatkówki plażowej, wiat, kiosków, chodników i dróg dojazdowych.

W ramach inwestycji powstaną:

  • nowy budynek z krytym, 25-metrowym basenem z zapleczem szatniowo-sanitarnym, halą do squasha, kręgielnią, siłownią, sanitariatami i szatniami dla istniejącego boiska oraz garażem podziemnym;
  • budynek z kasami oraz szatniami i sanitariatami dla otwartego kąpieliska;
  • hala skate parku;
  • trybuny przy istniejącym boisku;
  • altana (deszczochron)
  • otwarte baseny, z basenem 50-metrowym i brodzikiem dla dzieci wraz z placem zabaw i plażą.
  • ścieżki spacerowe.

„Założeniem autorów koncepcji jest zagospodarowanie terenu w sposób funkcjonalny i przyjazny dla mieszkańców. Zaproponowane rozwiązanie przewiduje usytuowanie budynków od ulicy Mackiewicza oraz pozostawienie funkcji rekreacyjnej na terenach zielonych od strony północnej i zachodniej, co wpłynie na izolację akustyczną terenu od ulicy Mackiewicza” – mówili urzędnicy przedstawiając plany dla tego miejsca pod koniec ubiegłego roku.

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie