Przebudowa ulicy Zawiłej bez pieniędzy. Radny petycją chce przekonać prezydenta do tej inwestycji

Fot. petycjeonline.com

Radny Michał Starobrat zainicjował petycję w sprawie przebudowy ulicy Zawiłej i skrzyżowań z Borkowską, Skośną i Komuny Paryskiej. W projekcie budżetu miasta na 2021 rok nie ma ani złotówki na przygotowania do tej inwestycji. Radny chce, by znalazły się pieniądze na opracowanie koncepcji dla przebudowy.

– To już ostatni dzwonek, aby rozpocząć działania zmierzające do uniknięcia paraliżu komunikacyjnego Osiedla Klinów – argumentuje radny Michał Starobrat. Jak tłumaczy, pod koniec 2021 roku, a na pewno w roku 2022 „w tej części Krakowa, na niedużej powierzchni zamieszka kilka tysięcy nowym mieszkańców w ramach Programu Mieszkanie Plus”. – Już teraz dynamiczny rozwój Klin-Zacisze spowodował ogromne utrudnienia dla mieszkańców, którzy kierują się w stronę centrum, co będzie kiedy pojawi się kilka tysięcy nowych samochodów, które będą chciały wyjechać z osiedla? – pyta radny.

Według niego rozwiązanie jest przebudowa ulicy Zawiłej, szczególnie skrzyżowań z ulicą Borkowską, Skośną i Komuny Paryskiej. Radny Starobrat uważa, że zamiast skrzyżowania ulic Zawiłej i Borkowskiej powinno powstać rondo. – Z informacji, jakie uzyskałem nie ma planów, aby rozpocząć proces rozbudowy w najbliższym czasie. W budżecie miasta na 2021 rok oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej na kolejne lata nie ma nawet jednej złotówki na to zadanie. Podjąłem więc decyzję, że będę składał niezbędną poprawkę do budżetu, w której zapewnię środki finansowe na wykonanie niezbędnej koncepcji budowlanej. Będę robił wszystko co tylko się da, aby przekonać do poprawki prezydenta i pozostałych radnych – deklaruje radny Michał Starobrat.

Petycja w sprawie rozbudowy ulicy Zawiłej wraz z niezbędnym chodnikiem oraz ścieżką rowerową ma mu pomóc w przekonaniu innych do tej inwestycji. – Wszystkie zebrane podpisy przekażę prezydentowi, aby zilustrować jak ważny jest to problem i jak wielu mieszkańców oczekuje na tą inwestycje. Wspólnie powalczmy, aby uniknąć paraliżu komunikacyjnego tej części Krakowa – zachęca radny do składania podpisów. Można to robić na portalu https://www.petycjeonline.com/.

(GS)

Zobacz także