Przed nami 19. Krakowski Bieg Sylwestrowy. Sport na wesoło i w szczytnym celu

W ostatnim dniu roku ulice Starego Miasta tradycyjnie zostaną opanowane przez tłumy biegaczy-przebierańców. W samo południe z Małego Rynku na trasę „Smoczej piątki” lub „Radosnej dziesiątki” wyruszą uczestnicy 19. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego. Już po raz siódmy dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis. Organizatorzy zachęcają uczestników do wzięcia udziału w tradycyjnym konkursie na najlepsze przebranie biegowo-sylwestrowe.

„Smocza Piątka” (5 km) przeznaczona jest dla wszystkich, a „Radosna Dziesiątka” (10 km) dla osób pełnoletnich (w drodze wyjątku – za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego – do biegu dopuszczone będą osoby, które ukończyły 16 lat). Maksymalny czas przewidziany na pokonanie jednego z dwóch dystansów to 90 minut. Start (31 grudnia, w samo południe) i meta na Małym Rynku.

Każdy, kto ukończy bieg otrzyma na mecie pamiątkowy medal, gorącą herbatę i napoje, dzieci i młodzież słodycze, a panie powitane zostaną różami.

W rywalizacji sportowej, poza klasyfikacją generalną kobiet i mężczyzn na obu dystansach, prowadzona będzie także klasyfikacja drużynowa – dla najliczniej reprezentowanych grup biegowych (kluby, stowarzyszenia). Nagrodzone zostaną trzy kluby, z których największa liczba reprezentantów ukończy zawody.

 – Uczestników zachęcamy do przebrania się w fantazyjne stroje i zgłoszenia się przed biegiem do konkursu na najlepsze przebranie biegowo-sylwestrowe. Mile widziane kostiumy nawiązujące do historii, tradycji i kultury Krakowa -zachęca Zarząd Infrastruktury Sportowej 

Autorom najbardziej pomysłowych kreacji specjalnie powołane Jury przyzna nagrody finansowe i rzeczowe w kategoriach: najlepiej przebrany zespół (liczący minimum 3 osoby; miejsca I-III), najlepiej przebrana para (osoby te muszą wspólnie pokonać całą trasę biegu i wbiec na metę trzymając się za ręce; miejsca I-III), najlepsze przebranie indywidualne (miejsca I-X) oraz najlepiej przebrane dziecko/nastolatek poniżej 18. roku życia (miejsca I-III). Nagrody przewidziane w konkursie są wyższe niż w rywalizacji sportowej! Szczegóły znajdują się w regulaminie 19. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego.

Patrycja Bliska 

 

Najnowsze

Co w Krakowie