Przejmujesz licznik prądu? Podpowiadamy, jak zawrzeć nową umowę na prąd przez Internet w TAURONIE

Musisz przeczytać

Kupiłeś dom lub mieszkanie z rynku wtórnego? Albo wynająłeś nieruchomość i chcesz mieć pełną kontrolę nad kosztami eksploatacji zajmowanego lokum? Przejmij licznik prądu. W TAURONIE możesz zawrzeć nową umowę na prąd przez Internet. Przeczytaj i zobacz, jak to zrobić. 

Jak zawrzeć nową umowę na prąd przez Internet w TAURONIE?

Zawarcie nowej umowy na prąd przez Internet w TAURONIE nie wymaga demontażu licznika – jako nowy właściciel mieszkania lub najemca przejmujesz bowiem urządzenie. To konieczne, abyś otrzymywał rachunki za zużytą energię elektryczną i miał pełny dostęp do funkcjonalności serwisu Mój TAURON. 

Jak zawrzeć nową umowę na prąd przez Internet w TAURONIE? Poniżej znajdziesz praktyczne wskazówki i dowiesz się, dlaczego warto to zrobić, nie wychodząc z domu.

Jak przejąć licznik bez wychodzenia z domu? Nowa umowa na prąd przez Internet w TAURONIE

Przepisanie licznika prądu (Protokół Zdawczo-Odbiorczy) przez Internet w TAURONIE wymaga jedynie uzupełnienia wniosku dostępnego bezpośrednio na stronie dostawcy energii. W tym celu powinieneś poprosić zdającego, aby zalogował się w serwisie Mój TAURON, wypełnił swoją część protokołu zdawczo-odbiorczego i udostępnił Ci wygenerowany link. W ten sposób będziesz mógł uzupełnić brakujące informacje, wybrać interesującą Cię ofertę i wpisać dane konieczne do zawarcia nowej umowy na prąd przez Internet w TAURONIE. Co ważne, protokół zdawczo-odbiorczy musi uzupełnić każda ze stron, nie jest możliwe przepisanie licznika prądu (PZO) przez Internet w TAURONIE bez zgody zdającego lub odbierającego. 

Co zawiera protokół zdawczo-odbiorczy?

Protokół zdawczo-odbiorczy jest konieczny, żeby było możliwe podpisanie nowej umowy na prąd przez Internet w TAURONIE z osobą, która przejmuje licznik. Dokument wymaga podania danych osobowych i teleadresowych zdającego i odbierającego, dane lokalizacyjne licznika wraz z jego podstawowymi parametrami (tj. numerem fabrycznym i strefowością) i rzeczywistego stanu licznika na dzień przejęcia. To bardzo ważne, bowiem po tym terminie ewentualne nadwyżki będą rozliczane na konto nowego właściciela licznika. 

Przepisanie licznika prądu (PZO) przez Internet w TAURONIE – dlaczego warto?

Przepisanie licznika prądu (PZO) w TAURONIE jest proste i wymaga jedynie dostępu do Internetu. Z tego rozwiązania warto skorzystać także dlatego, że:

– jako strona przejmująca licznik masz aż 14 dni (od momentu złożenia wniosku przez zdającego) na złożenie swojej części protokołu. Możesz go wypełnić wygodnie, z domu. Pamiętaj, że jeśli tego nie zrobisz, TAURON anuluje złożony przez zdającego wniosek. 

– niczego nie musisz drukować, podpisywać ani skanować. Protokół zdawczo-odbiorczy jest dostępny online, po wypełnieniu zaś możesz go wysłać bezpośrednio do dostawcy energii elektrycznej. 

– uzupełniasz wymagane dokumenty wtedy, kiedy masz na to ochotę. Dodatkowo unikasz stania w kolejkach i nie musisz odsyłać żadnych dokumentów w tradycyjny sposób. 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca