Przychodnie zdrowia już nie będą straszyć! Czas wielkich remontów

Nowa elewacja, docieplenie budynku i wymiana stolarki okiennej. To zadania, które w przychodniach zdrowia są systematycznie wykonywane przez Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie. Aktualnie prace trwają w dziesięciu budynkach.

W ramach termomodernizacji budynków przychodni wykonywana jest hydroizolacja fundamentów, ocieplenie stropu granulatem z wełny, ale także wymiana obróbek blacharskich czy docieplenie ścian szczytowych. Wymienione zostaną stolarka okienna i drzwiowa, a także oświetlenie. W projekcie przewidziane jest czyszczenie i malowanie elewacji. Budynki staną się również bardziej ekologiczne. 

W latach 2015-2021 ZBK przeprowadza prace w zakresie głębokiej termomodernizacji budynków przychodni zdrowia w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, przy wsparciu środków Unii Europejskiej. Projektem objęto 34 budynki na terenie całego miasta. 

Obecnie prace trwają w następujących przychodniach zdrowia przy: os. 2 Pułku Lotniczego 22, os. Jagiellońskim 1, os. Niepodległości 2, os. Uroczym 2, ul. Kutrzeby 4, ul. Młodej Polski 7, ul. Nałkowskiego 1, ul. Pachońskiego 12 oraz ul. Ułanów 29 i 29a. 

W 2019 r. zostaną zakończone prace zarówno związane z dociepleniem elewacji jak i modernizacją instalacji centralnego ogrzewania w 19 budynkach. Wartość projektu szacuje się na około 28,5 mln zł. 

krakow.pl/js

Najnowsze

Co w Krakowie