Przyjdź, zapytaj, poznaj ŚDM z bliska!

Jak poruszać się po mieście w czasie Światowych Dni Młodzieży, gdzie odbędą się najważniejsze wydarzenia i spotkanie z papieżem, jak będzie kursowała komunikacja miejska? Na te i wiele innych pytań, krakowianie będą mogli znaleźć odpowiedź w ramach Dnia Otwartego Światowych Dni Młodzieży, który odbędzie się w najbliższą sobotę w Filharmonii Krakowskiej.

– Chcemy aby każdy mieszkaniec Krakowa miał okazję dowiedzieć się, jak można wziąć udział w wydarzeniach i jak będzie funkcjonowało miasto w czasie ŚDM – mówi Anna Chmura, koordynator Sekcji Komunikacji KO ŚDM.

Krakowianie będą mieli okazję spotkać się w budynku Filharmonii Krakowskiej z przedstawicielami wszystkich służb koordynujących i współpracujących przy organizacji Światowych Dni Młodzieży.

Organizatorzy nie ukrywają, że wydarzenie spowoduje spore utrudnienia dla mieszkańców, a szczególnie dla kierowców, którzy będą musieli liczyć się z ograniczeniami w ruchu oraz korkami.

W najbliższą sobotę – 2 lipca, w budynku Filharmonii Krakowskiej od 10 do 18 będzie można spotkać się z przedstawicielami m.in. MPK, ZIKiT, MPO, Straży Granicznej, Straży Miejskiej oraz NFZ i Komitetu Organizacyjnego ŚDM. Specjaliści będą odpowiadać na wszystkie pytania mieszkańców, tak by zminimalizować utrudnieniami i kłopoty, na które mogą natrafić mieszkańcy Krakowa w czasie Światowych Dni Młodzieży.

Spotkanie organizowane jest w Filharmonii Krakowskiej przy ul. Zwierzynieckiej 1 w sobotę 2 lipca w godz. 10 – 18.

(pt)

fot. www.worldyouthday.com

Najnowsze

Co w Krakowie