Psiaki z krakowskiego schroniska poszukują domu tymczasowego! Pomóż czworonogom

Psy z krakowskiego schroniska / fot. Natalia Szafrańska

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami apeluje o przygarnianie psów do domów tymczasowych ze schroniska przy ul.Rybnej 3. Obecnie sytuacja jest stabilna i placówka nie jest podtopiona, ale pracownicy wolą przygotować się do ewentualnej ewakuacji w przypadku zagrożenia powodziowego. 

W schronisku znajduje się 200 psów, czekających na dom tymczasowy. Czworonogi można odbierać do godz. 18.00 ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie przy ul. Rybnej 3. 

W placówce znajduje się również 200 kotów, ale zwierzęta źle reagują na nagłą zmianę otoczenia. Będą jedynie wydawane do domów stałych. Decyzja o  ewakuacji kotów zostanie podjęta dopiero w ostateczności, by nie narażać zwierząt na stres. 

Psy z krakowskiego schroniska / fot. Natalia Szafrańska

Schronisko od wielu lat ma przygotowany plan ewakuacji. Pracownicy chcą wydawać psy do domów tymczasowych, ponieważ nie chcą powtórzyć akcji ratunkowych, jakie miały miejsce w ciągu ostatnich dni w placówkach w Wadowicach Dolnych, Dębicy czy Borku.

Przewożenie dużej liczby zwierząt łodziami, mogłoby narażać je na niepotrzebny stres, dlatego pracownicy chcą zapobiec takiej sytuacji i już teraz podjęli decyzję o wydawaniu psów do domów tymczasowych. 

Obecnie schronisku nie zagraża zalanie. 

just.

Zobacz także