Puszcza Niepołomice nie zagra na stadionie Wisły. Władze klubu dziękują prof. Filipiakowi

Równocześnie trwają prace, by Puszcza mogła w Ekstraklasie zagrać na swoim stadionie. Coraz więcej wskazuje na to, że drużyna prowadzona przez Tomasza Tułacza jeszcze w trakcie rundy jesiennej wróci do Niepołomic. Jest szansa, że szybko uda się spełnić wszystkie wymogi, w tym, przy wydatnym wsparciu samorządu, także przebudowę drogi.Nie stadion miejski, na którym swoje mecze rozgrywa Wisła Kraków, ale stadion Cracovii będzie nowym „domem” dla piłkarzy Puszczy Niepołomice. Władze klubu oficjalnie podziękowały „Profesorowi Januszowi Filipiakowi za otwartość, gotowość do rozmów i pomoc”

Klub z Niepołomic, żeby przystąpić do baraży o Ekstraklasę, musiał wskazać PZPN-owi stadion, na którym będą chcieli rozgrywać mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej. Niestety, ich obiekt nie spełnia wymogów licencyjnych. Dlatego zawarli porozumienie z Zarządem Infrastruktury Sportowej, operatorem stadionu im. Henryka Reymana w Krakowie, i Wisłą, która zajmuje się murawą, że w razie awansu, będą mogli grać przy Reymonta.

Po awansie Puszczy sytuacja zaczęła się komplikować. Najpierw pojawił się wpis prezesa Białej Gwiazdy Jarosława Królewskiego. „Promesa to wciąż nie umowa. Ale dla czystości sytuacji: będę ostatnim, który będzie blokował jej podpisanie” – napisał na Twitterze. Następnie w przestrzeni internetowej pojawiły się dwa oświadczenia grupy kibicowskiej odpowiedzialnej za doping na stadionie Wisły – Stadion przy Reymonta to dla nas miejsce święte. Mówimy jasno i wprost: nie chcemy, by Puszcza swoje mecze rozgrywała właśnie tutaj. Po drugiej stronie Błoń jest miejsce, gdzie mają doświadczenie z obsługiwaniem tak niewielkiej grupy kibiców. Nasza drużyna ma znów walczyć o awans i musi mieć ku temu jak najlepsze warunki. Ryzyko dodatkowego rycia naszej murawy musi zatem rodzić zrozumiałe obawy – czytamy w oświadczeniu.

Władze Puszczy Niepołomice  wolały nie ryzykować i dla bezpieczeństwa rozpoczęły rozmowy z Cracovią. W w poniedziałek oba zespoły doszły do porozumienia i przynajmniej na początku sezonu beniaminek będzie mógł rozgrywać domowe mecze przy ul. Kałuży

Równocześnie trwają prace, by Puszcza mogła w Ekstraklasie zagrać na swoim stadionie.. Jest szansa, że drużyna prowadzona przez Tomasza Tułacza jeszcze w trakcie rundy jesiennej spełni wszystkie wymogi Ekstraklasy.

(JS)

3 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie