Skocznia narciarska dla najmłodszych, górka saneczkowa oraz trasy do biegania na nartach i nartorolkach miałby powstać niedaleko Krakowa – w gminie Zabierzów. Odbyły się już pierwsze rozmowy pomiędzy wójtem gminy Zabierzów Elżbietą Burtan oraz prezesem PZN Adamem Małyszem
Polski Związek Narciarski planuje w Zabierzowie stworzyć miejsce o charakterze sportowym integrujące lokalną społeczność. Za najlepszą lokalizację dla takiej infrastruktury socjalno – sportowej na terenie naszej gminy została uznana działka komunalna w Bolechowicach przy ul. Turystycznej (dz. Nr 705/1). Znajduje się tam teren przeznaczony na usługi i działalność związaną ze sportem.
– Odbyły się pierwsze rozmowy pomiędzy Wójtem Gminy Zabierzów Elżbietą Burtan oraz prezesem Adamem Małyszem dotyczące potencjalnej współpracy Polskiego Związku Narciarskiego (PZN) i naszego samorządu. Chcąc popularyzować sporty narciarskie nie tylko pod Tatrami, PZN planuje w okolicach Krakowa stworzyć miejsce o charakterze sportowym integrujące lokalną społeczność. Piękne krajobrazy naszej gminy, dobra infrastruktura i komunikacja były dla PZN głównym argumentem do zainicjowania tych rozmów – informuje Małgorzata Tabaszewska z Urzędu Gminy Zabierzów
Wstępne plany zakładają powstanie całorocznej skoczni narciarskiej, górki saneczkowej dla dzieci oraz trasy do nartorolek. Dodatkowo powstałby też budynek ogólnodostępny. w którym znalazłaby się m.in. ogólnodostępna sala konferencyjna i sala do ćwiczeń oraz pomieszczenia do dyspozycji PZN. Planuje się też utworzenie sali, w której można będzie zobaczyć ekspozycję trofeów zdobytych przez Reprezentantów PZN na przestrzeni ostatnich lat.
– Polski Związek Narciarstwa obecnie poszukuje źródeł finansowania. Gmina Zabierzów nie poniosłaby żadnych kosztów inwestycji – podkreśla Małgorzata Tabaszewska
(JS)



