PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e): pobiegli sobie i innym na zdrowie!

Musisz przeczytać

8 listopada był finałowym dniem projektu PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e), przygotowanego dla biegaczy i rolkarzy przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz PZU – wieloletniego Sponsora Tytularnego imprez organizowanych w stolicy Małopolski. Tego dnia zakończyła się trwająca od 19 października rywalizacja w ramach biegu wirtualnego, a także odbyły się przeniesione do świata wirtualnego bieg maratoński 8.11.2020 r. i bieg sztafetowy. W ramach projektu niemal 1200 osób pokonało łącznie dystans ponad 22 500 km. Zebrana dzięki zaangażowaniu biegaczy kwota około 50 000 zł zostanie przekazana na rzecz Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Swoją nieocenioną pomoc dla oddziału szpitalnego wnieśli także sponsorzy projektu: PZU, FoodCare (właściciel m.in. marek Gellwe, Frugo, Ostromecko), Asics Polska, Superbet Zakłady Bukmacherskie, Termy Krakowskie.

W dniach od 19 października do 8 listopada trwała rywalizacja w ramach biegu wirtualnego. Wydarzenie realizowane było za pośrednictwem specjalnej aplikacji. Dzięki temu, wszyscy pełnoletni chętni, bez względu na lokalizację, mogli brać udział w wyzwaniu. Wirtualne zmagania przewidziane były dla biegaczy i rolkarzy. Do wyboru było 5 dystansów, na których ZIS organizuje co roku tradycyjne biegi: 5 km, 10 km, 13 km, 21,097 km, 42,195 km. Dystans można było pokonać na dowolnie wybranej trasie.

Organizatorzy przygotowali dwa rodzaje pakietów startowych: podstawowy (darmowy) oraz premium (płatny – kwota 40 zł). Środki z opłat za pakiety startowe premium zostaną przekazane na rzecz Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie podczas specjalnej konferencji prasowej 18 listopada. Znakomita większość uczestników biegu wirtualnego zdecydowała się na wykupienie płatnego pakietu, jednocześnie wnosząc wkład w pomoc dla szpitala.

Najwięcej osób biegało w Krakowie (365) oraz w Warszawie (72). Biegacze łączyli się na sport(n)owo z Krakowem również za granicą – w Wielkiej Brytanii, Holandii, Austrii, Szwecji, Czechach, Niemczech, Hiszpanii, Finlandii, we Francji, Włoszech, a także na Łotwie, Białorusi, Ukrainie i Słowacji.

Statystyki dotyczące biegu wirtualnego w ramach PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e)

Liczba zapisanych osób – 1052, w tym pakiety premium 793 osoby

W sumie zawodnicy pokonali 18 244.57 km

Z rezultatami najlepszych uczestników rywalizacji na poszczególnych dystansach wśród biegaczy i rolkarzy można zapoznać się TUTAJ.


Na udział w zmaganiach w biegu maratońskim 8.11.2020 r. w ramach PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e) zdecydowało się 108 osób, które pokonały w sumie 4 557.06 km. Wśród nich było 10 pań.

Sześć najlepszych zawodniczek i sześciu najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn otrzyma nagrody rzeczowe ufundowane przez Sponsorów i Partnerów wydarzenia (zestawy akcesoriów sportowych od Asics oraz vouchery na całodzienną regenerację  w Termach Krakowskich), a wszyscy specjalne medale.

Pierwotnie wydarzenie miało się odbyć w formie biegu tradycyjnego dla 250 osób, jednak z uwagi na wzrost zakażeń oraz zaostrzenie obostrzeń i regulacji związanych z organizacją imprez sportowych w trakcie pandemii koronawirusa rywalizacja została przeniesiona do świata wirtualnego. Do zawodników z listy startowej trafią również produkty od Sponsorów i Partnerów wydarzenia (firm: Superbet Zakłady Bukmacherskie, Asics Polska, Diamant ProSport, Foodcare – właściciela marek Fitella i Frugo, Term Krakowskich, Wawelu i Lewiatana), które mieli otrzymać w pakietach regeneracyjnych i w punkcie odżywczym na trasie biegu tradycyjnego.

Kwota uzyskana z opłat startowych także zostanie przekazana na rzecz Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie podczas konferencji prasowej 18 listopada.

Najlepsze szóstki biegu maratońskiego 8.11.2020 r. w ramach PZU Cracovia Maraton
pod hasłem to-ge(t)-ther(e)

Klasyfikacja generalna mężczyzn

1. Sławek Gawlik, czas: 02:37:33
2. Dominik Piwowarczyk, czas: 02:39:51
3. Jakub Bal, czas: 02:44:02
4. Sławomir Rusak, czas: 02:46:08
5. Mateusz Morawa, czas: 02:54:07
6. Łukasz Kuźmiński, czas: 02:57:25

Klasyfikacja generalna kobiet

1. Martyna Lewandowska, czas: 03:19:38
2. Agata Kuczer, czas: 03:26:01
3. Agnieszka Ołownia, czas: 03:42:50
4. Renata Szczepanik, czas: 03:43:24
5. Natalia Regulska, czas: 03:45:33
6. Iwona Patrzałek, czas: 03:52:18

Kompletne wyniki znajdują się TUTAJ.

W niedzielę, 8 listopada odbył się również wirtualny bieg sztafetowy w ramach PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e). W rywalizacji wzięły udział zaproszone drużyny: PZU Sport Team, Superbet Running Team, Asics FrontRunner Poland, „Żeromski” (personelu medycznego ze Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie), Ambasadorów (aktorów), Organizatorów Imprez Sportowych oraz Cracovia Maraton Team. Przez swoje wielkie zaangażowanie w projekt, zespoły dołożyły swoje cegiełki na rzecz Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Choć – ze względu na wirtualną formułę – każdy z uczestników biegł indywidualnie, każda z siedmioosobowych sztafet pokonała łącznie dystans maratoński. Przedstawiamy wyniki sportowe, ale wszyscy są zwycięzcami i otrzymają specjalne statuetki. Do najszybszej sztafety pod wodzą Grzegorza Sudoła trafi Puchar  Prezydenta Miasta Krakowa.

Wyniki wirtualnego biegu sztafetowego w ramach PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e)

1. Cracovia Maraton Team, z kapitanem Grzegorzem Sudołem na czele, łączny czas: 2:48:08

2. Ambasadorzy, z kapitanem Andrzejem Popielem na czele, łączny czas: 3:10:39 

3. Asics FrontRunner Poland, z kapitan Beatą Popadiak na czele,  łączny czas: 3:14:22

4. Superbet Running Team, z kapitanem Jerzym Dudkiem na czele,  łączny czas: 3:44:54

5. Organizatorzy Imprez Sportowych, z kapitanem Stanisławem Lenkiewiczem na czele oraz gościem specjalnym – Maciejem Kurzajewskim, łączny czas: 3:54:42

6. PZU Sport Team, z kapitanem Dariuszem Knychasem na czele, łączny czas: 4:07:33 

7. „Żeromski” (personel medyczny ze Szpitala im. Stefana Żeromskiego), z kapitanem Mateuszem Świątkiem na czele,  łączny czas: 4:22:00


Szczegółowe wyniki można znaleźć TUTAJ.

Projekt PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e) wspierali: Sponsor Tytularny – PZU, Sponsorzy: Asics, Superbet Zakłady Bukmacherskie, 4Move, Ostromecko, Partnerzy: Wawel, Lewiatan, Diamant, Termy Krakowskie, My Fitness Place, Krakowski Holding Komunalny S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A.

Bez nich nie byłoby możliwe zaproponowanie uczestnikom krakowskich imprez biegowych alternatywnych form rywalizacji w ramach PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e), które niosą również za sobą tyle dobra!

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca