Rada Miasta nie zgodzi się na degradację Andrzeja Hawranka

Rada Miasta Krakowa nie zgodzi się na zmianę warunków pracy i płacy radnego Andrzeja Hawranka, zatrudnionego w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. O zgodę na degradację radnego i obniżenie mu pensji wystąpił szef wojewódzkiego sanepidu. Projekt uchwały odmawiającej zgody wniósł przewodniczący rady Dominik Jaśkowiec.

10 marca 2021 roku do rady Miasta wpłynęło pismo dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z prośbą o zmianę warunków pracy i płacy radnego Andrzeja Hawranka. To szef klubu Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, przewodniczący Komisji Budżetowej RMK. W sanepidzie zatrudniony jest jako kierownik oddziału administracji. Od kwietnia ubiegłego roku radny nie pracuje – najpierw był na zwolnieniu lekarskim, teraz przebywa na świadczeniu rehabilitacyjnym.

W tym czasie w sanepidzie zmieniono strukturę i zlikwidowano jego stanowisko. To oficjalny powód, dla którego szef WSSE wystąpił o zgodę na degradację radnego. Andrzej Hawranek przestałby pełnić funkcje kierowniczą i straciłby przysługujący za to dodatek, a więc zarabiałby mniej niż do tej pory.

Ale wszystko wskazuje na to, że rada się na to nie zgodzi. Odmowę degradacji radnego zawiera projekt uchwały przedstawiony przez przewodniczącego. A bez zgody rady szef sanepidu nie będzie mógł zmienić umowy o pracę zawartej z Andrzejem Hawrankiem. Większość w radzie ma Koalicja Obywatelska i prezydencki klub Przyjazny Kraków, więc radny raczej może być spokojny.

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie