Radni chcą bronić Hutnika. Piszą do Polskiego Związku Piłki Nożnej

Co dalej z Hutnikiem Kraków? Teraz w obronie krakowskiego klubu stają miejscy radni. Przygotowali projekt rezolucji do Polskiego Związku Piłki Nożnej.

O co chodzi? Hutnik Kraków walczył o awans do drugiej ligi. Gdy rozgrywki zostały zawieszone z powodu pandemii koronawirusa, krakowski klub był na pierwszym miejscu. Tyle samo punktów uzbierał Motor Lublin, ale przegrał z Hutnikiem w bezpośrednim spotkaniu i według regulaminu był na drugiej pozycji.

Niedawno zapadła decyzja o zakończeniu rozgrywek III ligi i trzeba było wyłonić drużynę, która dostanie awans. Decyzja należała do Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, który w tym sezonie odpowiadał za rozgrywki na tym poziomie w czwartej grupie.

Kogo wybrał LZPN? Oczywiście Motor Lublin! Związek przyjął stosowną uchwałę i nagle, choć nikt nie wyszedł na boisko, klasyfikacja uległa zmianie. W sobotę LZPN zdecydował, że to właśnie Motor otrzyma awans.

Reakcja Hutnika była zdecydowana.

 

Teraz klubowi chcą pomóc radni.

 

Radni przygotowali projekt rezolucji, która ma być skierowana do PZPN.

Sprawa Hutnika została rozstrzygnięta przy zielonym stoliku. Tak nie może być. Przygotowałem rezolucje RMK w tej sprawie…

Posted by Stanisław Moryc on Tuesday, May 19, 2020

 

″Wykorzystywanie trwającej pandemii do manipulowania przy zielonym stoliku wynikami sportowymi jest nieetyczne″ – czytamy w projekcie rezolucji. Radni chcą wezwać PZPN do zorganizowania meczu barażowego, który wyłoni zwycięzcę.

ml

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie