Radni zaoszczędzili 600 tysięcy złotych. Na czym?

Musisz przeczytać

Milion złotych zapłaci miasto Kraków za dwie niewielkie działki przy Kossakówce. Początkowo właściciele chcieli za te nieruchomości 1,6 mln zł. Radni zgodzili się na zakup za kwotę o połowę mniejszą. Ostatecznie po negocjacjach miasto może kupić te działki za 1 mln zł. To oznacza, że radni blokując wcześniej zakup za 1,6 mln złotych zaoszczędzili na wydatkach miasta 600 tys. złotych.

We wtorek, 1 grudnia 2020 roku, Komisja Budżetowa Rady Miasta Krakowa zajmowała się m.in. zmianami w tegorocznym budżecie. Jeden z projektów dotyczył przekazania dodatkowych 200 tys. złotych na zakup dwóch działek przy Kossakówce.

Już wcześniej radni zgodzili się na zakup tych nieruchomości za 800 tys. złotych. Właściciele żądali 1,6 mln złotych, ale radni uznali, że to zbyt wysoka kwota i przyznali tylko połowę tek kwoty. Po tej decyzji urzędnicy ponownie rozpoczęli negocjacje z właścicielami działek i okazało się, że udało się zbić cenę do 1 mln zł. To dlatego na komisję trafił projekt zwiększających wydatki na zakup działek przy Kossakówce o 200 tys. zł.

– To oznacza, że dzięki naszej pierwszej poprawce, udało się zaoszczędzić 600 tysięcy złotych – podsumował radny Michał Starobrat, który był jednym z przeciwników zakupu nieruchomości za 1,6 mln złotych.

Chodzi o zakup działek od strony Alei Krasińskiego, przylegających do przystanku autobusowego. W środę rada Miasta zatwierdzi dodatkowe 200 tys. złotych na ich zakup.

(GEG)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca