Radny oszukiwał metodą na policjanta? Wpadł w zasadzkę

Radny ze Skrzyszowa usłyszał dwa zarzuty udziału w oszustwie i został aresztowany na dwa miesiące. Policja zatrzymała go podczas zasadzki, gdy miał odebrać pieniądze oraz biżuterię wyłudzoną od starszych mieszkańców Lublina. Oszustwa na 70 tys. zł próbowano dokonać metodą na policjanta.

O sprawie radnego ze Skrzyszowa informuje Radio Kraków. „Policjanci z Lublina wyjaśniają, jaką rolę w oszustwie metodą na policjanta miał radny z podtarnowskiego Skrzyszowa i były funkcjonariusz służby więziennej. 48-latek został zatrzymany na początku lipca podczas policyjnej zasadzki, kiedy próbował odebrać od kuriera pieniądze oraz biżuterię wyłudzoną od starszych mieszkańców Lublina metodą na policjanta. Tadeusz K. usłyszał dwa zarzuty udziału w oszustwie i został aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu do 8 lat więzienia” – informuje Radio Kraków

– Jak wynika z naszych ustaleń, ten mężczyzna miał odebrać pieniądze od kuriera i przekazywać kolejnym osobom. Ten mężczyzna wziął udział w oszustwie. Zazwyczaj takie grupy mają w składzie kilka-kilkanaście osób. Będziemy wyjaśniać, jaki udział w sprawie miał ten mężczyzna – mówi cytowany przez lokalną rozgłośnię radiową Kamil Gołębiowski z policji w Lublinie.

Jak podaje Radio Kraków, sprawa wyszła na jaw, ponieważ mężczyzna odbierający od starszych mieszkańców Lublina przesyłki, które miał później przekazać 48-latkowi z okolic Tarnowa, zorientował się, że może to być oszustwo. Zgłosił się na policję, a ta zorganizowała zasadzkę, w którą wpadł radny Tadeusz K.

W tym przypadku próbowano oszustwa na policjanta. Do starszych mieszkańców Lublina zadzwonił „policjant” i powiedział, że bliska im osoba spowodowała wypadek. Dodał, że może uniknąć konsekwencji. Jak podaje Radio Kraków, dwie rodziny zdecydowały się przekazać pieniądze i biżuterię o wartości ok. 70 tys, złotych. Więcej na

Radny Tadeusz K. był aktywny w mediach społecznościowych. Jego ostatni wpis na Facebooku dotyczy wiecu wyborczego Andrzeja Dudy, który miał miejsce w drugiej połowie czerwca. Post z tego wydarzenia zawiera też zdjęcie radnego z ministrem infrastruktury.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie