Radny kończy z „hazardem”. Gracze żałują, a on stracił pracę

Radny Łukasz Wantuch kończy działalność związaną z grą systemową w Lotto. Poinformował o tym na Facebooku tłumacząc, że jest zmęczony zamieszaniem wokół tej sprawy. Przytoczył opinie osób, które razem z nim wspólnie kupowały losy.

Od kilku dni trwa burza wokół działalności radnego Łukasza Wantucha, związanej z grą systemową. Jak już informowaliśmy, Ministerstwo Finansów zablokowało jego stronę internetową, przez którą gracze włączali się do gry. Strona radnego znalazła się w ministerialnym wykazie domen oferujących nielegalny hazard. – To pomyłka i nadgorliwości jednej z urzędniczek – przekonywał Łukasz Wantuch. Zapewniał że wszystko, co robił za pośrednictwem zablokowanej strony, było legalne i dozwolone.

Dzisiaj dość nieoczekiwanie radny Wantuch oznajmił, że rezygnuje z tej działalności. – Kończymy naszą zabawę w wspólne kupowanie losów Lotto – poinformował na Facebooku. Podkreślił, że poinformował o tym przede wszystkim osoby, które z razem z nim grały. Przytacza kilka odpowiedzi: „Wielka szkoda, może przyjdzie ci inne rozwiązanie do głowy, wtedy proszę o kontakt”; „Strasznie to przykre , ale zawsze znajdzie się taki jeden kretyn”; „Szkoda, liczyłem na rozwój”; „Szkoda. Ale doceniam uczciwe podejście do tematu”. – Nie było ani jednego emaila w stylu „Oszukałeś mnie, ty kryminalisto z Prądnika Czerwonego” – podkreśla Łukasz Wantuch.

Jeszcze kilka dni temu radny przekonywał, że decyzja resortu finansów jest błędna i szybko urzędnicy się z niej wycofają po jego odwołaniu. – Bez względu na decyzję Ministerstwa Finansów, nawet jak uwzględni moje odwołanie, kończymy zabawę i spółkę – poinformował Łukasz Wantuch. – Naprawdę fajnie się bawiłem, pisałem emaile do ludzi, był fun, emocje i radość – dodał radny.

„Jedno mnie cieszy – kilkaset osób uznało, że jeżeli wygram pół miliarda złotych, to nie ucieknę za granicę tylko rozdam 90% kwoty. Że znają mnie na tyle i wiedzą, że swoje nazwisko i reputację cenię znacznie wyżej niż 500 000 000 zł. I mają racji” – zakończył swój wpis Łukasz Wantuch, jak zaznaczył – ostatni w sprawie działalności dotyczącej systemowego grania w Lotto.

Radny Łukasz Wantuch już po naszej publikacji przesłał nam krótkie oświadczenie. Oto jego treść: „Już wszystko jest jasne i  wiem o co chodzi. Dodzwoniłem się do Ministerstwa Finansów. Zastanawiałem się, dlaczego Ministerstwo Finansów w 2021 twierdziło, że wszystko jest legalne a 2023 roku zmieniło zdanie o 180 stopni.
Otóż pismo z 21 stycznia 2021, pozytywne dla mnie i nie widzące przeszkód w Gramy Systemem,  wydał Departament Podatków Sektorowych, Lokalnych oraz Podatku od Gier Ministerstwa Finansów. Ale kwestiami domen internetowych zajmuje się Departament Nadzoru Nad Kontrolami Ministerstwa Finansów . I to oni uważają, że jest to nielegalne i to oni blokują strony. Więc dwa różne departamenty i dwie różne opinie.
Tylko to ja muszę odpierać od wielu dni zarzuty i hejt i to ja straciłem dziś pracę.”

Radny Łukasz Wantuch przestał być pracownikiem Zarządu Dróg Miasta Krakowa. Podpisał przedstawione mu na piśmie odejście za porozumieniem stron.

(GS)

O czym warto pamiętać wyjeżdżając za granicę?

5 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie