Rekord frekwencji i ponad 2 tysiące goli

342 tys. kibiców obejrzało z trybun czterech hal rundę wstępną i główną Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn Polska 2016. To oznacza, że polski turniej już przeszedł do historii tych rozgrywek. Jeszcze nigdy Mistrzostwa Europy nie przyciągnęły tylu fanów. W piątek turniej wkracza w decydującą fazę, a w niedzielę poznamy nowego Mistrza Europy.

Dotychczasowy rekord frekwencji należał do Duńczyków. Został ustanowiony dwa lata temu. Wówczas turniej na trybunach obejrzało 316 tys. kibiców. Do tej pory w TAURON Arena Kraków, Spodku, Hali Stulecia i ERGO ARENIE najlepszych piłkarzy ręcznych na Starym Kontynencie dopingowało już o 26 tys. kibiców więcej. Wynik ten zostanie z pewnością poprawiony, bo przed nami do rozegrania zostało jeszcze sześć spotkań: dwa półfinały, mecze o miejsca 5-8 oraz walka o medale. W trakcie rundy głównej, podczas każdego meczu, wrocławska Hala Stulecia była wypełniona po brzegi. Średnia frekwencja to blisko 6,5 tys. kibiców. W TAURON Arena Kraków średnia przekroczyła 11 tys. fanów piłki ręcznej!

Ponad dwa tysiące goli

EHF EURO POLSKA 2016 to również niesamowite sportowe emocje. Półfinalistów turnieju poznaliśmy dopiero po ostatniej serii spotkań w rundzie głównej, co świadczy o wyrównanym poziomie i o walce do ostatniej sekundy w każdym meczu. Nie zabrakło niespodzianek. Z rywalizacją o najwyższe cele pożegnali się aktualni mistrzowie olimpijscy – Francuzi, aktualni wicemistrzowie Europy – Duńczycy oraz gospodarz – reprezentacja Polski. W półfinałach zobaczymy reprezentantów Norwegii, Chorwacji, Niemiec oraz Hiszpanii. W dotychczasowych 42 meczach polskiego Euro padło łącznie 2299 goli.

Od początku turnieju Polskę odwiedziło 40 tys. kibiców z zagranicy. Najliczniejsze grupy stanowią Niemcy, Duńczycy oraz Norwegowie. Warto podkreślić, że wszystkie trzy nacje pozostały w grze o medale – to gwarancja niezapomnianej atmosfery na trybunach podczas rundy finałowej. Kibice nadal mają szansę zobaczyć najważniejsze mecze turnieju na żywo. W sprzedaży pozostały jeszcze bilety. Ostatnie wejściówki są do kupienia na www.ebilet.pl.

Ocena na 6 z plusem

Olbrzymią popularnością cieszą się również PGNiG Obrót Detaliczny – Oficjalne Strefy Kibica w miastach gospodarzach EHF EURO 2016. Frekwencja we wszystkich czterech strefach dobiła już do 60 tys. Na wszystkich gości, poza oglądaniem meczów, czeka wiele atrakcji. Między innymi występy Ambasadora EURO 2016 Marcina Dańca, gry i zabawy oraz liczne konkursy z nagrodami.

EHF Euro 2016 jest doceniane nie tylko za sportowe emocje i frekwencyjne rekordy. Jak pokazują wyniki ankiet przeprowadzanych wśród kibiców, przedstawicieli mediów i zawodników bardzo wysoko oceniana jest organizacja mistrzostw. W siedmiostopniowej skali gdzie jeden oznacza zdecydowanie negatywną, a 7 zdecydowanie pozytywną ocenę, średnia wśród przedstawicieli mediów wyniosła ponad 6. Dziennikarze najbardziej doceniają komfort pracy, atmosferę, pracę wolontariuszy i stewardów oraz emocje sportowe.

Tych ostatnich z pewnością nie zabraknie. Już w piątek w TAURON ARENA Kraków zostaną rozegrane oba mecze półfinałowe: Norwegia – Niemcy i Hiszpania – Chorwacja.

(ip)

fot. ZPRP

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie