Rekrutacja na studia. Krakowskie uczelnie kuszą maturzystów. Jest w czym wybierać

Musisz przeczytać

Matury dobiegają końca. W oczekiwaniu na ich wyniki absolwenci szkół ponadpodstawowych mogą pomyśleć o tym, co dalej, czyli o wyborze studiów. Krakowskie uczelnie kuszą maturzystów i zachęcają, by to z nimi związać się na kolejne lata edukacji. Do wyboru jest kilkaset kierunków na uczelniach publicznych prywatnych.

Większość uczelni rekrutację już rozpoczęło. Ale o przyjęciu na studia nie decyduje kolejność zgłoszeń tylko wyniki egzaminu maturalnego, ewentualnie dodatkowy egzamin wstępny. Maturzyści mają więc jeszcze trochę czasu na zastanowienie się i wybór tej właściwej szkoły wyższej. Jednej z kilkunastu publicznych lub kilkunastu prywatnych.

Krakowskie uczelnie mają bardzo szeroką ofertę dla maturzystów. Uniwersytet Jagielloński przyjmie chętnych na 130 studiów. Akademia Górniczo-Hutnicza zwraca uwagę, że jej absolwenci są poszukiwani na rynku pracy i znajdują dobrze płatną pracę. Politechnika Krakowska podkreśla, że ma dobre warunki studiowania. „Studiując w naszych murach zwiększasz szanse osiągnięcia zawodowego sukcesu!” – tak reklamuje się z kolei Uniwersytet Ekonomiczny.

Wielu przyszłych studentów przywiązuje wagę nie tylko do tego, co oferuje uczelnia. Ważny jest sam fakt, że można studiować w Krakowie. Nawet smog nie odstraszał młodych ludzi od nauki w magicznym mieście.

Oto dane o rekrutacji na kilku najważniejszych uczelniach publicznych w Krakowie.

Uniwersytet Jagielloński

Rekrutacja na najstarszej polskiej uczelni ruszy 1 lipca. Na studia, gdzie nie ma egzaminu wstępnego, rejestracja w systemie elektronicznym potrwa do 23 sierpnia. Gdy na dany kierunek jest dodatkowy egzamin, termin rekrutacji elektronicznej kończy się 18 sierpnia.

W tych terminach maturzyści muszą wnieść opłaty rekrutacyjne i egzaminacyjne oraz wpisać wyniki matur.

Listy rankingowe kandydatów na studia powinny być ogłoszone 31 sierpnia. Pierwsze wpisy będą prowadzone w dniach 1-4 września, drugi termin to 7-8 września, a trzeci – 9-10 września.

Jeżeli będą wolne miejsca, dodatkowa rekrutacja planowana jest na wrzesień.

https://www.uj.edu.pl/

Akademia Górniczo-Hutnicza

Na AGH rekrutacja już ruszyła. Pierwsza tura potrwa do 19 sierpnia. Dzień później – o godz. 15 – powinna być opublikowana wstępna lista zakwalifikowanych na I rok studiów. A w dniach 21-26 sierpnia dokonywane będą wpisy zakwalifikowanych kandydatów na listę studentów.

AGH przewiduje jeszcze trzy dodatkowe tury rekrutacji – w dniach 21-26 sierpnia, 28 sierpnia – 2 września oraz od 4 do 9 września.

https://www.agh.edu.pl/

Politechnika Krakowska

Rekrutacja na studia na Politechnice Krakowskiej ruszyła 8 czerwca. Potrwa do 17 sierpnia. Postępowania kwalifikacyjne planowane są na 18-19 sierpnia, a 20 sierpnia planowane jest ogłoszenie wstępnych list przyjętych i odrzuconych. Wpisy na listy studentów będą dokonywane w okresie 21-28 sierpnia. Ogłoszenie ostatecznych list – 31 sierpnia.

Politechnika planuje jeszcze dwie dodatkowe tury rekrutacji. Pierwszą od 24 sierpnia do 10 września, drugą między 23 a 25 września.

https://www.pk.edu.pl/

Uniwersytet Ekonomiczny

Na studia na Uniwersytecie Ekonomicznym można się rejestrować od 22 czerwca. Termin zgłoszeń mija 15 sierpnia. Lista zakwalifikowanych będzie znana 20 sierpnia. Potwierdzanie podjęcia studiów i składanie wymaganych dokumentów potrwa od 24 do 28 sierpnia. Jeśli nie wszyscy zakwalifikowani to zrobią, będzie szansa dla kandydatów z listy rezerwowej. Ogłoszenie wyników rekrutacji z tej listy planowane jest na 4 września.

Rekrutacja uzupełniająca przewidziana jest od 21 do 22 września. To szansa dla dla kandydatów, którzy ubiegali się o przyjęcie na studia, a ich wynik z egzaminu maturalnego w wyniku odwołania został podwyższony.

https://uek.krakow.pl/

Uniwersytet Pedagogiczny

Od 1 czerwca 2020 roku możliwa jest elektroniczna rejestracja na Uniwersytecie Pedagogicznym. Rekrutacja potrwa aż do 30 września.

„W roku akademickim 2020/2021 w naszej ofercie znalazło się 56 kierunków i ponad 200 specjalności” – zachęca Uniwersytet Pedagogiczny.

https://www.up.krakow.pl/

Uniwersytet Rolniczy

Rekrutacja na Uniwersytecie Rolniczym rozpoczęła się także 1 czerwca. Kandydaci muszą się zarejestrować w systemie i potwierdzić wyniki matur do 17 sierpnia. Ogłoszenie listy rankingowej – 19-20 sierpnia.

Jeśli będą wolne miejsca, przewidziany jest drugi nabór (do 20 września) i ewentualnie trzeci (do 30 września).

https://urk.edu.pl/

GS

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca