Remont ronda Matecznego dobiega końca [zdjęcia]

Od blisko dwóch tygodni na rondzie Matecznego trwa remont. Kierowcy narzekają na związane z tym utrudnienia. Ale jest dobra wiadomość – roboty w tym miejscu dobiegają końca i już za chwilę rondo będzie przejezdne w pełnym zakresie. Zarówno dla samochodów, jak i tramwajów.

Kończy się remont ronda Matecznego

Zdjęcie 1 z 24

Na tarczy ronda Matecznego wymieniona została nawierzchnia jezdni oraz torowisko. W przejazdach drogowych pojawiły się prefabrykowane płyty torowe, które pozwolą wyeliminować problem uszkodzeń nawierzchni. Dodatkowo na skrzyżowaniu Wadowicka-Rzemieślnicza wymienione zostały zwrotnice.

Po zakończeniu robót na tarczy ronda, od ok. 29 sierpnia 2022 roku – prace przeniosą się na łącznicę w rejonie ul. Kamieńskiego – w trakcie asfaltowania będą one zamknięte. Dla pojazdów będą wyznaczone objazdy: przy pracach na łącznicy w stronę Tischnera ulicami: Puszkarską, Walerego Sławka, Kamieńskiego, z kolei na tej w stronę Kamieńskiego przez rondo Matecznego. Wtedy również będą działać na samej ul. Kamieńskiego – zajmą się chodnikami (wybrane odcinki) oraz wymianą nawierzchni na odcinku od ul. Puszkarskiej do ronda Matecznego.

Całość prac zakończy się we wrześniu, a ich koszt to ponad 5,1 mln zł (zakres drogowy i torowy). Inwestycja realizowana jest w ramach programu „Modernizacji dróg i chodników”.

(red) (fot. Andrey Rafael/KRKnews)

Najnowsze

Co w Krakowie