Remonty ulic w Krakowie – utrudnienia dla kierowców i pasażerów MPK [wykaz]

Od poniedziałku, 30 sierpnia kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej czekają nowe utrudnienia. Przedstawiamy wykaz inwestycji i zmian na krakowskich ulicach.

„Przełom sierpnia i września to intensywny czas dla drogowców. Remonty idą pełną parą. W najbliższych dniach kontynuowane będą rozpoczęte już prace, drogowców spotkamy jednak również w nowych lokalizacjach” – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Gdzie konkretnie czekają nas utrudnienia?

Budowa linii tramwajowej do Górki Narodowej

W poniedziałek ok. godz. 9 zamknięta dla ruchu zostanie ulica Krowoderskich Zuchów – na wlocie skrzyżowania z ulicą Fieldorfa-Nila od strony ul. Wybickiego (w rejonie pętli tramwajowej Krowodrza Górka). Utrudnienia potrwają kilka tygodni. Do 6 września ruch będzie kierowany na objazdy ulicami Prądnicką, Bratysławską i Wybickiego. Potem możliwy będzie przejazd w kierunku ul. Prądnickiej. Zmiany to efekt prac związanych z przebudową sieci ciepłowniczej realizowaną w ramach budowy linii tramwajowej Krowodrza Górka – Górka Narodowa.

Zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych:
• linia 102 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej (w obu kierunkach): Krowodrza Górka – Krowoderskich Zuchów (w kierunku ul. Władysława Łokietka) – Władysława Łokietka – Wybickiego – … – Bielany;
o przystanki Krowodrza Urzędy Skarbowe oraz Wybickiego pozostaną bez obsługi;
o na zmienionym odcinku trasy linia będzie obsługiwać przystanki: Krowoderskich Zuchów, Batalionu „Skała” AK (tylko w kierunku Bielan) oraz Władysława Łokietka;
• linia 669 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej (w obu kierunkach): Nowy Bieżanów P+R – … – Doktora Twardego – Bratysławska – Prądnicka – Fieldorfa-Nila – Krowodrza Górka;
o przystanek Bratysławska w kierunku Krowodrzy Górki zostanie przeniesiony na ul. Doktora Twardego (przed skrzyżowanie z ul. Pielęgniarek);
o na zmienionym odcinku trasy linia NIE będzie obsługiwać żadnych przystanków;
o zmiana trasy będzie obowiązywać od nocy 30/31.08.2021 r.

Ulica Długa w strefie ograniczonego ruchu

Od 1 września na ul. Długiej, na odcinku od ul. Szlak do ul. Słowiańskiej, gdzie najczęściej dochodziło do zatrzymań tramwajów spowodowanych nieprawidłowo zaparkowanymi pojazdami, wprowadzona zostanie strefa ograniczonego ruchu. Upoważnienia do wjazdu do strefy ograniczonego ruchu:
• mieszkańcy z abonamentem postojowym typu K do sektora A1, A2, A3, A4,
• w godz. 18.00–10.00 i 13.00–14.00 wyłącznie dla i na czas wykonywania czynności ładunkowych oraz obsługi technicznej,
• rowery, dorożki konne, korpus konsularny, korpus dyplomatyczny, taksówki, poczta, UTO, hulajnogi elektryczne,
• służby specjalne, służby miejskie, oznakowana pomoc medyczna,
• dojeżdżający na teren posesji, garażu lub wykupionego miejsca zastrzeżonego,
• komunikacja miejska, motocykle,
• z zezwoleniem zarządu drogi.

Inny wjazd do szpitala

W środę, 1 września ruszy rozbudowa ulicy Jakubowskiego. Roboty prowadzone będą w pasie zieleni po stronie Szpitala Uniwersyteckiego. Przez trzy tygodnie wjazd do szpitala będzie możliwy tylko bliżej pętli autobusowej.

Dzielnica V – Krowodrza

Na początku tygodnia (30 sierpnia) planowane jest rozpoczęcie remontu chodników wzdłuż ul. Racławickiej. Pracami zostanie objęty odcinek od ul. Wrocławskiej do ul. Mazowieckiej. Z prawej strony wyremontowany zostanie fragment do odnowionego już chodnika wraz z zatoką postojową, z lewej strony – chodnik na całej długości. Prace potrwają do końca października.

Dzielnica XII – Bieżanów-Prokocim

W Dzielnicy XII drogowcy pracują już na ul. Alberta Schweitzera. Remontowany jest tam chodnik na fragmentach wskazanych przez Radę Dzielnicy. Prace powinny zakończyć się pod koniec tygodnia.

Dzielnica XIII – Podgórze

W Podgórzu drogowcy wyremontują ul. Niwy. W pierwszym etapie (od poniedziałku, 30 sierpnia) odnowiony będzie chodnik, później nawierzchnia jezdni. W trakcie prac lokalne zmiany w organizacji ruchu. Roboty potrwają do końca września. Koszt remontu to ok. 165 tys. zł.

Dzielnica XIV – Czyżyny

We wtorek, 31 sierpnia planowane jest rozpoczęcie remontu parkingów na ul. Włodarczyka. Odnowione zostaną parkingi na przeciwko bloków nr 7, 8 i 9. W trakcie prac brak możliwości parkowania. Roboty potrwają do końca września, a ich koszt to ok. 280 tys. zł.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie