Remonty utrudnią dojazd na cmentarz Salwatorski

We Wszystkich Świętych 2022 dojazd na miejskie cmentarze utrudnią liczne remonty ulic w Krakowie. Nic dziwnego, że niektórzy chcą odwiedzić groby bliskich wcześniej, żeby 1 listopada nie utknąć w gigantycznych korkach. 

Jak nie wielkie inwestycje, to punktowe remonty. Praktycznie nie ma tygodnia, w którym nie dowiedzielibyśmy się o pracach na kolejnych ulicach, zanim skończą się poprzednie. Skutki są takie same – utrudnienia w poruszaniu się po Krakowie, dotykające kierowców, pieszych, rowerzystów i pasażerów komunikacji miejskiej.

W tym roku wyjątkowo trudno będzie dostać się samochodem na cmentarz Salwatorski. Wcześniej opisaliśmy problemy jakie czekają osoby odwiedzające groby swoich bliskich na cmentarzu w Grębałowie. Obecnie w Krakowie cmentarze są otoczone przez remonty, a ulice którymi krakowianie tradycyjnie docierali na nekropolie są rozkopane. Warto zarezerwować sobie więcej czasu lub wybrać drogę alternatywną, którą może nie będzie bliżej, ale szybciej.

Ze względu na remont ul. Kościuszki i Zwierzynieckiej, do nekropolii nie dojedziemy tramwajem. Z tego samego powodu nie czynna jest również pętla autobusowa na Salwatorze. W rejon cmentarza dojeżdża natomiast specjalny autobus. Uruchomiono specjalną linię autobusową, która obsługuje w obu kierunkach dodatkowy przystanek „Cmentarz Salwatorski” oraz przystanki: „Kopiec Kościuszki”, „Aleja Waszyngtona” i „Malczewskiego”. Autobusy linii 800 kursują na trasie: Cichy Kącik – Piastowska – Królowej Jadwigi (powrót – Emaus– Księcia Józefa – Malczewskiego – Kopiec Kościuszki – Malczewskiego – Most Zwierzyniecki – Zielińskiego – Monte Cassino – Konopnickiej – Osiedle Podwawelskie.

Osoby, które wybiorą własnych samochód jako sposób dotarcia w okolice cmentarza , musza się liczyć z bardzo dużymi utrudnieniami. Wspomniana ulica Kościuszki jest całkowicie nieprzejezdna. Do tego utrudnienia napotkamy w okolicy remontowanego mostu Dębnickiego, alei Trzech Wieszczów na wysokości Jubilatów oraz Zwierzynieckiej. Nie łatwiej jest od drugiej strony czyli Mostu Zwierzynieckiego – tam trwa remont ścieżki rowerowej i zwężania pasów ruchu. 

Dodatkowo jutro, w środę, 1 listopada, od godz. 6.30 wyłączone z ruchu będą dwie główne drogi dojazdowe do Cmentarza Salwatorskiego: ul. św. Bronisławy i ul. Malczewskiego.

Wszystkich Świętych 2023. W Krakowie wzmocnienia komunikacji miejskiej już w ten weekend (INFORMATOR)

Patrycja Bliska 

 

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie