Rosną ceny na stacjach benzynowych. Będą kontrole

Małopolska Wojewódzka Inspekcja Handlowa zapowiada kontrole cen na stacjach benzynowych. W ostatnich dniach w wielu miejscach właściciele stacji paliw drastycznie podnieśli ceny benzyny i oleju. Mieszkańcy mogą zgłaszać takie przypadki.

„W związku z pojedynczymi przypadkami nieuzasadnionego wzrostu cen paliw na niektórych stacjach, przedsiębiorcy, dopuszczający się takich praktyk, mogą spodziewać się kontroli Inspekcji Handlowej” – czytamy w komunikacie Małopolskiej Wojewódzkiej Inspekcji Handlowej. – Konsumenci i uczciwi przedsiębiorcy nie mogą być ofiarami bezpodstawnych i niczym nieuzasadnionych podwyżek cen paliw. Wspólnie z Prezesem UOKiK monitorujemy sytuację na rynku i zachęcamy do zgłaszania takich placówek” – mówi Małopolski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej – Joanna Jahn-Machowska.

Mieszkańcy mogą zgłaszać stacje benzynowe, zlokalizowane na terenie województwa małopolskiego na adres e-mail: wpr@krakow.wiih.gov.pl. Inspektorzy przez najbliższe dni będą przeprowadzać kontrole oraz monitoring. Będę reagować na sygnały od mieszkańców o zbyt drastycznych podwyżkach. – Nie zgadzamy się na oszukiwanie konsumentów, a nieuczciwi przedsiębiorcy mogą spodziewać się naszej stanowczej reakcji – deklaruje Joanna Jahn-Machowska.

Wyciągnięcie konsekwencji wobec stacji, którym paliwa dostarcza PKN Orlen, a które zawyżają ceny, zapowiedział już Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. Koncern może zaprzestać dostaw na takie stacje benzynowe.

(GS)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie