Roxy Węgiel, Tribbs, Viki Gabor i Sarah James gwiazdami ceremonii otwarcia i zamknięcia Igrzysk Europejskich

Wiemy kto wystąpi na ceremonii otwarcia i zamknięcia Igrzysk Europejskich. W środę 21 czerwca wystąpią  m. in.  Tribbs i Roxy Węgiel, a także ukraiński zespół hip hopowy Kalush. Na zamknięciu wystąpią m. in. Viki Gabor, Sarah James i DJ Gromee. Szacunkowy koszt realizacji ceremonii otwarcia ma wynieść 15 mln złotych, a ceremonii zamknięcia – 10 mln. Łącznie na obie uroczystości mają kosztować około 25 mln złotych.

Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 zbliżają się coraz większymi krokami.  Ceremonia otwarcia (21 czerwca) i zamknięcia (2 lipca) Igrzysk rozpocznie się i tej samej godzinie – 20:30 i potrwają do 23:00. Koszt wejściówek na ceremonię otwarcia, w zależności od miejsca na trybunach, waha się pomiędzy 50 a 120 zł. Za uczestnictwo w ceremonii zamknięcia trzeba będzie zapłacić pomiędzy 30 a 100 zł.

Co zaplanowali organizatorzy? Na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana zobaczymy w przemarszu przedstawicieli wszystkich 48 reprezentacji ze Starego Kontynentu biorących udział w zawodach. Nie zabraknie też oprawy muzycznej. 21 czerwca gwiazdami będą m. in. polscy artyści młodego pokolenia – Tribbs i Roxy Węgiel, a także ukraiński zespół hip hopowy Kalush – Wszyscy mają za sobą doświadczenia z największego konkursu piosenki – Eurowizja. Kalush triumfował przed rokiem, a Roxana Węgiel wygrała Eurowizję dla dzieci. Z kolei Tribbs napisał muzykę i był gościem specjalnym tegorocznej edycji konkursu – informują Dawid Gleń, rzecznik prasowy Igrzysk. Zaplanowało również występy artystyczne z udziałem grup tanecznych i efekty specjalne z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Punktem kulminacyjnym będzie zapalenie znicza z ogniem pokoju, który do Krakowa dotarł sztafetą z Rzymu i przez ostatni miesiąc krążył po Polsce. Na razie nie wiadomo, kto będzie mistrzem ceremonii. Kiedy ogień rozświetli znicz, Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 zostaną oficjalnie otwarte.

Ostatni dzień igrzysk przypada na niedzielę 2 lipca. Gwiazdami ceremonii zamknięcia  będą m.in. Viki Gabor, Sarah James i DJ Gromee – Kibice mogą liczyć na bogatą oprawę choreograficzną oraz przedstawienie, które na długo pozostanie w naszych wspomnieniach – podkreśla Dawid Gleń. 

(JS)

 

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie